Google překladač: English Deutsch

Společnost B&R se dále prosazuje v oboru obrábění, pro který nabízí standardizované systémové moduly pro CNC stroje. Pro výrobce strojů nyní připravila novou standardní sadu prostředků pro CNC, nabízející ve výhodné integrované podobě četné funkce vyskytující se u všech CNC strojů. Nová sada, obsahující hardwarové komponenty, všechny nezbytné programové funkce a volitelně také simulační prostředí, umožňuje zkrátit dobu potřebnou na vývoj a rychle automatizovat výrobní procesy.

Úplný soubor funkcí CNC

Moderní ucelený systém od společnosti B&R dokonale integruje v jedné řídicí jednotce funkce CNC, programovatelného automatu (PLC) a řízení pohybu, čímž nabízí mimořádnou dynamiku při nejvyšší možné přesnosti pohybů pracovních stroje a umožňuje dosáhnout většího výkonu stroje při současném zvýšení kvality výrobků.

Funkční moduly obsažené ve standardní sadě CNC nabízí všechny funkce důležité pro CNC stroje. Uživatelům jsou k dispozici všechny hlavní funkce nutné k ovládání, konfigurování a diagnostice celého systému, zejména všech os a CNC kanálů. „Standardní sadu CNC od společnosti B&R si naši zákazníci nejen velmi rychle osvojí. Současně mohou s její pomocí také zcela volně zavádět své vlastní inovace i tehdy, když dodavatel řídicího systému nepodporuje uživatelskou tvorbu programů, což jim zajišťuje dokonalou ochranu unikátních vlastností, kterými se jejich výrobky prosazují na trhu,“ říká Markus Sandhöfner, člen vedení pobočky společnosti B&R v Německu.

Doby interpolace v řádu mikrosekund a dokonalá synchronizace mezi jednotlivými řídicími programy představují ideální základnu umožňující zákazníkům vytvářet velmi výkonné systémy. Deterministická komunikační sběrnice POWERLINK s vlastnostmi reálného času zajišťuje synchronizaci CNC os i všech pohonů a jednotek I/O s taktem interpolace a s cyklem řídicí jednotky polohy s přesností řádu jednotek nanosekund.

Přístup k funkcím systému umožňuje program Visual Components. Mezi předem naprogramovanými vizualizačními komponentami jsou jak „klasické“ komponenty, např. k zadávání hodnot parametrů a ovládání pohybových programů, tak i nástroje pro simulaci, záznam údajů a diagnostiku procesu.

Operátorský panel pro intuitivní ovládání CNC stroje

Jádrem sady CNC je svisle orientovaný operátorský panel s 15" displejem, jehož základem je průmyslový panelový počítač Power Panel 400 s dalšími vestavěnými ovládacími prvky. Systém vizualizace se snadno ovládá prostřednictvím navigačních a programovatelných funkčních kláves a k pohybu po všech stránkách dané vizualizace lze použít také navigační kolečko. Šest kláves pro výběr předem nastavených stránek umožňuje uživateli rychle přejít na hlavní stránky vizualizace, a tak se rychleji dostat k položkám příslušných menu.
Základní CNC panel je doplněn ručním přístrojem umožňujícím operátorovi volně se pohybovat okolo stroje a zadávat potřebné údaje z nejvýhodnější pozice. Činnost stroje lze přitom snadno řídit s použitím ovládacího kolečka a dalších ovládacích prvků.

www.br-automation.com
 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news