Google překladač: English Deutsch

Již potřetí se na brněnském výstavišti chystá specializovaný veletrh korozivzdorných ocelí, kterého se účastní čeští a zahraniční specialisté. STAINLESS 2013 se uskuteční v termínu 14. až 15. května 2013 jako nejvýznamnější oborová prezentace ve střední Evropě. Dějištěm veletrhu se poprvé stane pavilon F, který je již v půlročním předstihu z velké části zaplněn.

stainless 2013

Veletrh STAINLESS má v brněnském veletržním kalendáři výjimečné postavení. Jde o setkání specialistů z oblasti korozivzdorných a ušlechtilých ocelí, které se koná vždy jednou za dva roky. V Evropě se konají pouze dva takto úzce specializované veletrhy a v regionu střední a východní Evropy STAINLESS nemá konkurenci. Proto mezi účastníky převládá zahraniční klientela. Na posledním ročníku v květnu 2011 vystavovalo 133 firem ze 16 zemí a podíl zahraničních vystavovatelů dosáhl 78 %. Mezi 1032 registrovanými návštěvníky bylo 29 % zahraničních a přijeli z 28 zemí tří kontinentů.

O účast na sedmém ročníku veletrhu STAINLESS je již v předstihu velký zájem. Více než půl roku před zahájením si výstavní plochu rezervovalo 90 vystavovatelů. Nechybějí mezi nimi lídři oboru jako APERAM Stainless Services & Solutions Germany, ThyssenKrupp Nirosta, Marcegaglia, Montanstahl a další. Přihlášky k účasti již dorazily z deseti zemí, nejpočetnější zastoupení zatím mají Německo, Itálie a Indie.

Z důvodu rostoucího zájmu vystavovatelů se veletrh STAINLESS stěhuje z pavilonu B do většího pavilonu F. Přestože zde zůstává pro expozice větší prostor, nejžádanější plochy se rychle zaplňují. Kdo si chce vybrat výhodné umístění, neměl by proto s přihláškou váhat.

Nedílnou součástí veletrhu STAINLESS je odborný kongres, který se uskuteční přímo v sousedství stánků vystavovatelů v pavilonu F. Kongresu STAINLESS se pravidelně účastní přední tuzemští i zahraniční experti, kteří přednášejí o aktuálních tématech oboru. Posluchači zde získají nejnovější data z výroby a obchodu, informace o nových možnostech aplikací korozivzdorných ocelí i o technologiích pro zdokonalení jejich užitných vlastností. V roce 2011 měl kongres 135 účastníků, mezi nimi 30 % zahraničních.

Jedinečnost veletrhu STAINLESS spočívá v jeho úzkém oborovém zaměření. Navštěvují jej výhradně registrovaní odborníci, profesionálové z oboru korozivzdorných a ušlechtilých ocelí. Díky tomu je účast pro vystavovatele vysoce efektivní a mohou během dvou dnů absolvovat desítky jednání s potenciálními obchodními partnery z celého regionu. „Získali jsme tady nové kontakty z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, Německa a přijeli za námi také klienti z Itálie, Turecka a arabských zemí," pochvalovala si kvalitní návštěvnickou klientelu veletrhu STAINLESS 2011 generální ředitelka společnosti Acerinox Polska Pilar Senise Garcia. Podobně se vyjádřil také Norbert Stralek, jednatel německé společnosti Stralek Steel, která je evropským partnerem indického dodavatele oceli JSL Stainless: „Získali jsme zde spoustu nových zákazníků, některé ze západní Evropy, ale většinu z východoevropských zemí, konkrétně z České republiky, Polska, Slovenska, Bulharska, Rumunska, Slovinska a Ukrajiny, některé dokonce i z Turecka. Tento veletrh je pro nás jakousi branou do střední Evropy a zároveň dobrou příležitostí vydat se novými směry."

Nejpočetněji zastoupenými skupinami exponátů jsou výrobky z korozivzdorných ocelí, samotné korozivzdorné oceli a díla a výrobky z korozivzdorných ocelí pro vybrané oblasti průmyslu a koncové spotřeby. Následují hutní výrobky a hutní polotovary z korozivzdorných ocelí. V nomenklatuře veletrhu nechybějí ani stroje, zařízení a vybavení pro úpravy a zpracování korozivzdorných ocelí, potřebné suroviny a materiály nebo výrobky sléváren, kováren a lisoven z korozivzdorných ocelí. Hlásit se mohou také vystavovatelé s nabídkou výpočetní, zkušební a měřicí techniky pro oblast korozivzdorných ocelí, oborového výzkumu a služeb.

Bienální mezinárodní veletrh a kongres korozivzdorných ocelí STAINLESS má v České republice již tradici. Poprvé se uskutečnil v roce 2001 na výstavišti v Ostravě, odkud se po čtyřech ročnících přestěhoval na kapacitně i zázemím lépe vyhovující výstaviště v Brně. Zúčastněné firmy stěhování přivítaly a počínaje rokem 2009 STAINLESS dále zvýšil svůj rozsah i prestiž. Vedle kvalitnějších výstavních prostor je výhodou Brna také lepší dopravní spojení a s ním spojená možnost oslovit více zahraničních odborníků. V průzkumu realizovaném při minulém ročníku vystavovatelé oceňovali zejména vysokou odbornou úroveň veletrhu a jeho kvalitní organizaci, téměř 70 % dotázaných nepostrádalo žádnou návštěvnickou skupinu.Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news