Google překladač: English Deutsch

Společnosti Schneider Electric se v České republice daří: její závod v Písku přetahuje výrobu ze zahraničí, objem zakázek v oblastech průmyslové automatizace a řízení budov trvale roste, své postavení na tuzemském trhu firma posiluje také v segmentu domovní elektroinstalace. To se projevilo i na hospodářských výsledcích společnosti. Z 26 milionů korun v pololetí roku 2006 na letošních 144 milionů korun, tedy více než pětinásobně, vzrostl společnosti Schneider Electric v České republice zisk před zdaněním. Tržby firmy za prvních šest měsíců letošního roku dosáhly 2 784 miliardy korun, což představuje meziroční zvýšení o 50,1 procenta.

schneider-electric-kariera-.jpg

„K výraznému nárůstu ziskovosti přispěla především zvýšená produktivita výroby v píseckém závodě a prodeje produktů s vyšší přidanou hodnotou. Objem tržeb pak ovlivnil zejména transfer výroby ze zahraničí do Písku a také organický růst obchodní společnosti,“ komentoval výsledky společnosti Schneider Electric její finanční ředitel Daniel Dvořák.
Objem produkce závodu v Písku rok od roku stoupá, protože koncern Schneider Electric do něj stěhuje specializovanou výrobu ze svých evropských podniků. Letos na jaře to například byla výroba tlakových spínačů z italského Arenzana, v září se pak do píseckého závodu přesune montáž těchto produktů i z francouzského Agries. Od roku 1999, kdy Schneider Electric začal v Písku vyrábět ve zcela nové továrně, tak vzrostl objem produkce již pětinásobně.
Společnost Schneider Electric nadále posiluje své pozice na českém trhu i v oblasti automatizace a řízení průmyslových a komerčních budov. „Průmyslovým podnikům, ale i stavebním či developerským firmám nabízíme technologická řešení, která prokazatelně vykazují až třicetiprocentní úspory elektrické energie. Zájem o naše řešení a služby samozřejmě roste i díky neustálému zvyšování cen energií,“ vysvětlil ředitel pro strategický rozvoj a marketing společnosti Schneider Electric Petr Hermann. V letošním roce společnost Schneider Electric vybavila svými produkty například outletové centrum v Praze-Štěrboholích, obchodní a zábavní centrum Plzeň Plaza, výrobnu bioetanolu v Trmicích, rekreační komplex Park Holiday v Benicích u Prahy či komplex čistíren odpadních vod v krušnohorském regionu. Automatizační aplikace na míru byly dodány např. do společností Hamé Babice, Rubena Náchod, Valeo Žebrák, PM Sedlčany, Akuma Mladá Boleslav, Nestlé–závod Zora Olomouc, Centropen Dačice.
Transfery výroby ze zahraničí do Písku, ale i současný stavební boom na českém trhu, by měl společnosti Schneider Electric přinést rekordní hospodaření i na konci letošního roku. Firma očekává meziroční růst tržeb zhruba o 35 procent.
www.schneider-electric.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news