Google překladač: English Deutsch

Společnost SolidWorks Corporation vyzývá mladé konstruktéry z Evropy k účasti v nové soutěži 3D Challenge. Studenti z více než 10 000 vzdělávacích institucí z Evropy (kromě Itálie), Alžíru, Maroka a Tunisu mohou od září 2007 do ledna 2008 soutěžit v navrhování virtuálních sportovních vozů v softwaru SolidWorks®. Pořadatel nabízí řadu cen, jednou z hlavních cen je automobil Burton v hodnotě 15 000 Euro. Kromě toho získají všichni soutěžící licenci softwaru SolidWorks Student Design Kit 3D CAD. Vítězné návrhy budou vybrány pomocí online hlasování, expertů automobilového průmyslu, pracovníků vzdělávacích médií a návštěvníků webové stránky soutěže 3D Challenge. Prostřednictvím soutěže se společnost SolidWorks snaží stimulovat tvořivost a představivost studentů a motivovat vzdělávací instituce k zavádění 3D CAD projektů.

3D_Challenge_logo.jpg

Soutěž 3D Challenge bude posuzována ve dvou různých kategoriích: studenti středních škol a studenti vysokých škol. Studenti se mohou zaregistrovat na oficiálních stránkách soutěže. Po zaregistrování si mohou z těchto webových stránek stáhnout SolidWorks Student Design Kit a zadarmo jej používat po dobu trvání soutěže. Celá karoserie automobilu musí být navržena ve 3D. Modely motoru, pohonu a podvozku je možné stáhnout jako hotová data systému SolidWorks. Proces posuzování virtuálních sportovních vozů se bude odehrávat online. To znamená, že i návštěvníci webových stránek budou vedle odborné poroty hodnotit návrhy a budou ovlivňovat výsledky soutěže. Všechny modely sportovních vozů musí být načteny na webovou stránku a musí být uvolněny pro posuzování. Hlasování se bude odehrávat průběžně a aby mohli účastníci získat měsíční ceny, musí své návrhy publikovat co nejdříve. Soutěžící mohou své modely srovnávat s ostatními, podle potřeby své modely vylepšovat a sbírat body, díky nimž se budou blížit k získání první ceny.

„Práce navržená v soutěži 3D Challenge je podobná skutečnému vývojovému projektu, takže učitelé mohou tento úkol velmi dobře integrovat do svých přednášek,“ vysvětlila Valerie Lecolle, marketingová ředitelka pro evropské vzdělávací instituce ve společnosti SolidWorks. „Cílem soutěže je zavádění CAD projektů do škol a univerzit a podpora technického vzdělání studentů. Tudíž také můžeme udělit speciální cenu té vzdělávací instituci, která představí největší počet 3D modelů.“

3D Design Challenge byla spuštěna díky popularitě předchozí soutěže v navrhování pořádané v zemích v Beneluxu. Společnost SolidWorks byla jedním ze sponzorů. Soutěž, která právě skončila, byla navržena pro žáky a studenty a zúčastnilo se jí více než 3 500 registrovaných soutěžících.

Studenti středních škol, vyšších odborných škol a univerzit, kteří se chtějí zúčastnit, se nyní mohou zaregistrovat do nové soutěže 3D Challenge. Veškeré informace o soutěži (pravidla, ceny, členové poroty a registrace) jsou dostupné na stránkách www.3Dchallenge.net v anglickém, francouzském a německém jazyce. Partnery soutěže 3D Challenge jsou společnosti Burton Car Company, NextEngine, HP, 3Dconnexion a technologická platforma I.D.Pro s gymnázii Aragon v Givors, Ecole des Beaux Arts v Saint Etienne a INSA v Lyonu.
www.solidworks.com

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news