Google překladač: English Deutsch

Společnost Fronius, přední výrobce zařízení pro svařování obloukem na evropském trhu, rozšiřuje ve své kmenové zemi - v Rakousku - svou výrobní kapacitu. Společnost zřizuje v Sattledtu na ploše 100 000 m2 největší výrobní a logistický závod v rámci koncernu, a to pro více než 600 zaměstnanců. Od roku 2007 budou v novém závode ve Sattledtu vyráběny všechny svařovací systémy společnosti Fronius a budou odtud rozesílány zákazníkům do celého světa.

froniuspress_231_s.jpg

Pro zákazníky to bude znamenat ještě lepší plnění dodacích lhůt a další zvýšení flexibility ze strany výrobce. Základní kámen pro stavbu nového závodu byl položen 7. července.
Tento nový závod zajistí výrobní kapacitu pro plánovaný nárůst produkce až do roku 2012. Oproti současné situaci umožní výstavba nového areálu nárůst produkce až o 75 %. K tomu je třeba připočíst skutečnost, že pro jednotlivé dílčí výrobní procesy bude k dispozici více prostoru. Seskupení výrobních úseků z Welsu, Thalheimu a Pettenbachu do jednoho místa dále povede k lepší vzájemné provázanosti těchto úseku. Díky možnosti flexibilního přeskupení jednotlivých pracovišť může společnost Fronius při změně podmínek na trhu pružně reagovat úpravou výrobního řetězce.
Společnost Fronius připravuje nový závod s využitím logistické koncepce Kanban, což je metoda, s níž má společnost Fronius již po dva roky ty nejlepší zkušenosti ve výrobním závode v Českém Krumlove. Za kvalitu jednotlivých kroku výrobního procesu osobně odpovídají dobře vyškolení a kvalifikovaní pracovníci. Velmi malé mezisklady a krátké přepravní trasy povedou k úsporné interní logistice při současném zajištění konfigurace přístrojů podle požadavků zákazníku.
Vzhledem k umístění nového závodu v Sattledtu zůstává výrobní úsek dlouhodobě v regionální blízkosti úseku pro výzkum a vývoj i úseku pro odbyt. "Díky tomu můžeme vývojové prototypy rychleji převádět do sériové výroby, což pro nás představuje další výhodu oproti konkurenci," objasňuje Klaus Fronius, jednatel společnosti Fronius. Podnik zdůvodňuje své aktivity související s výstavbou výrobního závodu v Rakousku zajištěnými a stabilními hospodářskými podmínkami v této zemi. K tomu je třeba připočíst také dopravně výhodné umístění ve středoevropském prostoru v blízkosti přirozených dopravních tras ve směrech sever-jih a východ-západ Evropy.
Společnost Fronius cítí spoluzodpovědnost za životní prostředí i odpovědnost ve vztahu ke svým zaměstnancům. V závodě ve Sattledtu to dokládají mnohé odpočivné zóny, plánované fitness-centrum, mateřská školka, restaurace s čerstvými pokrmy, vytápění biomasou nebo zařízení na využití solární energie s výkonem 120 kW. "Přirozeně je pro nás velmi důležité, aby výroba v novém závode v Sattledtu byla v porovnání se současným stavem ještě hospodárnější a efektivnější a stejně tak aby se zkrátila i cesta k zákazníkům. Kromě toho se našim architektům podařilo poslat do světa dobrou architektonickou vizitku, která těší nejen nás, ale i naše sousedy," zdůrazňuje Klaus Fronius při pohledu na architektonický model a plány projektu.
www.fronius.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news