Google překladač: English Deutsch

Společnost BASF ve své zprávě pro rok 2010 poukazuje na vytváření měřitelných hodnot pro své zaměstnance, akcionáře, zákazníky a celou společnost prostřednictvím svých inovativních produktů a řešení. V roce 2010 dosáhla skupina BASF důležitých výsledků. V porovnání s rokem 2002 byly sníženy emise skleníkových plynů o 29 %, což znamená, že společnost už dosáhla cíle, který si stanovila pro rok 2020.
 

Zpráva v sobě zahrnuje ekonomické, ekologické a sociální dopady a splňuje mezinárodně uznávané standardy Global Reporting Initiative (GRI) pro podávání zpráv o udržitelnosti. Tato nezávislá organizace potvrdila již počtvrté v řadě maximální transparentnost zprávy společnosti BASF a ohodnotila ji známkou A+.

Zpráva dokumentuje obchodní výsledky BASF a poukazuje na to, jak udržitelnost přispívá k celkovému úspěchu společnosti. BASF hodnotí své úspěchy dle přesně stanovených cílů v oblasti ekonomie, ekologie a sociální sféry. Společnost BASF v roce 2010 opět získala prémii na kapitálové náklady s rekordní prémií 3,5 miliardy Eur. Podíl vysoce postavených manažerů s mezinárodními zkušenostmi se zvýšil na úroveň 78 %.

BASF v současnosti pracuje na nových cílech pro snížení emisí skleníkových plynů a nadále tak zkvalitňuje zprávy o emisích skleníkových plynů. V roce 2010 společnost poprvé zohlednila nově vypracovaný standard protokolu „Greenhouse Gas Protocol“ pro podávání zpráv o vytvářených emisích v průběhu hodnotového řetězce. Společnost BASF zároveň přispěla svým know-how k vývoji tohoto nového standardu, který vypracovali mezinárodní odborníci na udržitelný rozvoj. Cílem nových směrnic je zvýšit transparentnost a soulad s ohledem na podávání firemních zpráv o uhlíkových emisích.

V roce 2010 se společnosti BASF kromě výrazného snížení vlastní produkce skleníkových plynů rovněž podařilo snížit uhlíkovou stopu svých zákazníků o 322 milionů tun prostřednictvím inovativních řešení pro ochranu klimatu.

V minulém roce dosáhla společnost BASF opětovné uznání pro stanovení a implementaci strategie, která podporuje udržitelný rozvoj. V desátém roce po sobě byla společnost uvedena v žebříčku udržitelnosti Dow Jones Sustainability Index a umístila se na prvním místě sektoru materiálů (Materials sector) prestižního žebříčku vedoucích společností v oblasti zveřejňování emisí uhlíku (Carbon Disclosure Leadership Index). Společnost BASF je navíc uvedená v novém indexu Carbon Performance Leadership Index (CPLI).

Zpráva společnosti BASF pro rok 2010 je dostupná na internetovém odkaze www.basf.com-report/com. Internetová verze nabízí řadu užitečných funkcí jako například interaktivní možnost porovnání statistik, vyhledávač podle klíčových slov, správce pro stahování a audio/Mp3 soubory. Uživatelé mohou také využít interaktivní porovnávací funkce k výběru jednotlivých parametrů a období k zobrazení výsledků ve formě diagramu. Tištěnou verzi zprávy pro rok 2010 je rovněž možné si objednat na internetové adrese http://basf.com/mediaorders.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news