Google překladač: English Deutsch

Ve Frýdku-Místku se letos utkali mladí svářeči z několika zemí o Zlatý pohár Linde. Společnost 3M, která je partnerem soutěže, předala cenu zvláštní soutěže věnované bezpečnosti při svařování v podobě svářečské kukly 3M Speedglas.

soutez-01

Soutěž se odehrála na Střední odborné škole ve Frýdku-Místku a zúčastnili se jí mladí svářeči z Česka i zahraničí: ze Slovenska, Německa, Ukrajiny, Běloruska a Číny. Celkem se zúčastnilo 117 žáků a 6 týmů po čtyřech soutěžících. Výherce na prvních třech místech v 8 kategoriích ocenila společnost 3M Česko 3M produkty. Součástí klání byla také soutěž, která kvízovým způsobem prověřila schopnosti svařování, teoretické znalosti a bezpečnostní předpisy. Výherce Pavel Chromý ze Středního odborného učiliště v Tišnově obdržel svářečskou kuklu 3M Speedglas 9100XX. Podle průzkumu společnosti 3M jsou kukly 3M Speedglas ve svařování jedny z nejoblíbenějších a používají je přes dvě třetiny dotázaných. V průzkumu se 3M snažilo také zjistit informace o bezpečnosti a zjistilo, že pouze 40 procent dotázaných používá při svařování ochranu dýchacích cest. Přitom 44 procent uvedlo, že občas nebo pravidelně pociťují zdravotní potíže spojené se svařováním.

soutez-02
„Chceme mladé svářeče vychovávat k tomu, aby používali kvalitní a pohodlné bezpečnostní ochranné prostředky. Z našich zkušeností víme, že právě pohodlnost ochranných prostředků je klíčovým faktorem, který rozhoduje o míře používání ochrany,“ uvedl Marek Šuška ze společnosti 3M Česko.

„V letošním ročníku se opět ukázalo, že se úroveň soutěžících stále zvyšuje. Vyhodnocení bylo vždy velmi těžké a porota se musela zaměřit na drobné detaily, aby mohla určit vítěze,“ uvedla za pořadatele Leona Hanáková a dodala: „Žáci dokáží pokládat vysoce odborné dotazy a velmi dobře se vyznají i ve vybavení, zajímá je například konkrétní způsob stmívání kukel a podobně.“