Google překladač: English Deutsch

Poslední lednový týden proběhlo ve Spojených státech tradiční setkání uživatelů Solidworks. Tentokrát se všichni účastníci SolidWorks World 2011 sjeli do San Antonia v Texasu, mimochodem rodného města Jeffa Raye, odstupujícího CEO DS SolidWorks. Po velice úspěšném roce 2010 všichni sršeli dobrou náladou a optimismem při pohledu do následujícího roku.

I díky vydařenému roku 2010 zaznamenal SolidWorks World vysokou účast blížící se 5 000 návštěvníků. Letošní ročník se konal pod taktovkou nového CEO Bertranda Sicota. Organizační struktura zůstala stejná jako předchozí roky, to znamená dopolední program společný pro všechny účastníky, při němž byly představovány unikátní projekty vytvořené softwarem SolidWorks. Možná nejzajímavější součástí těchto "General sessions" byly vstupy významných hostů, mezi nimiž jistě čelní postavení patřilo účastníkům legendární mise Apollo 13. Poslední den konference bylo dopolední setkání věnováno představení novinek ve verzi SolidWorks 2011.
Všechna odpoledne pak byla věnována programům v menších skupinkách podle zájmu a zaměření návštěvníků: školení v práci se SolidWorks, školení v jednání se zákazníkem, zkoušky a certifikace. Během všech dnů také probíhala soutěž modelmania, v níž mohli účastníci osvědčit své schopnosti navrhování a simulace zatížení zadaného modelu.

 

Apollo 13
Dva muži, kteří pomohli před 40 lety zachránit posádku kosmické lodi Apollo 13 tím, že vymysleli geniální řešení katastrofální mechanické poruchy, byli hlavními hosty konference SolidWorks World 2011. Jejich hrdinský výkon je inspirativním příkladem konstrukčního řešení vymýšleného pod silným tlakem.
V dubnu 1970, více než 320 000 km od Země, došlo na kosmické lodi Apollo 13 k náhlému selhání kryogenního kyslíkového systému. Veliteli lodi, kapitánu Jamesi Lovellovi Jr. a jeho posádce, se podařilo úspěšně modifikovat lunární modul kosmické lodi na účelný „záchranný člun“, který zajistil energii a vodu pro nouzový návrat na zem. Gene Kranz, hlavní letový ředitel, vedl tým „Tygrů” na pozemské základně, který pomáhal úspěšný návrat koordinovat.
Za tuto akci prezident odměnil Lovella a Kranze Medailí svobody. Tato dvojice vyprávěla své zážitky na konferenci SolidWorks World.
Jako jeden z jejich posluchačů nemohu než bezmezně obdivovat schopnosti týmové spolupráce a předvídání problémů, díky nimž mozky těchto dvou mužů a jejich spolupracovníků dokázali řešit řetězící se problémy lunární mise Apollo 13.

 

www.solidworks.cz
 

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..