Google překladač: English Deutsch
Čeští řidiči budou mít minimálně další dva roky na to, aby si vyměnili své staré řidičské průkazy.

Čeští řidiči budou mít minimálně další dva roky na to, aby si vyměnili své staré řidičské průkazy. O prodloužení lhůty na návrh Senátu rozhodla sněmovna. Dosavadní zákon počítá s tím, že řidičské průkazy vydané do konce roku 1993 si musí řidiči vyměnit letos. Již nyní se ale kvůli tomu zahltily dopravní odbory obecních úřadů. Sněmovna prodloužila i lhůty na výměnu řidičských průkazů vydaných v pozdějších letech. Předloha nyní čeká na podpis prezidenta.   

ridicak1.jpg

Řidiči s průkazy, které byly vydány do konce roku 1993, by tak měli čas na jejich výměnu až do prosince 2007. Řidiči, kteří dostali řidičské průkazy v letech 1994 až 2000, by si je museli vyměnit do konce roku 2010. Až do roku 2013 by měli na výměnu čas majitelé zbývajících řidičských průkazů, kteří je dostali nejpozději loni.   
Prodloužení lhůt senátoři připojili k novele zákona, která má zpřísnit podmínky provozování taxislužby. Senátoři například chtějí, aby taxikáři přišli o průkaz způsobilosti také tehdy, pokud odmítnou zkoušku na alkohol nebo drogy. Navrhují také, aby podmínky provozování taxislužby mohla upravit vyhláškou všechna města s více než 20.000 obyvatel.   
Novela je reakcí na problémy s pražskými taxikáři, zejména s předražováním jízdného některými z nich. Taxikářům ukládá podmínky spolehlivosti a bezúhonnosti, jejichž porušení je na dva roky připraví o průkaz způsobilosti. Bez průkazu taxikáři nebudou moci svou profesi ve městě vykonávat.   
Spolehlivost ztratí taxikáři tehdy, jestliže řídili pod vlivem alkoholu nebo drog, spáchali tři a více přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu nebo byli opakovaně trestáni za porušení předpisů o taxislužbě. Kontroloři budou moci průkaz taxikářům zadržet například za předražení jízdného.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..