Google překladač: English Deutsch

Novou sadu FastConnect FOC (Fiber Optic Cable) pro rychlé sestavování optických kabelů se skleněnými vlákny lze použít při budování kancelářských i průmyslových sítí. Technologie je vhodná pro sítě typu průmyslový Ehernet/Profinet, ale i Profibus. Montážní sada obsahuje nářadí, konektory a spojky pro montáž kabelu v místě instalace. Díky optickému kabelu speciální konstrukce lze realizovat spojení na vzdálenost až 3 km. Tento optický kabel je možné snadno a spolehlivě připravit až na místě instalace, není tedy nutné řešit problémy často vznikající při instalaci předem objednaného kabelu fixní délky.

Světlovodné kabely se skleněnými vlákny bylo dosud možné spojovat v místě provozu pouze lepením nebo svářením, přičemž použitelnost obou těchto metod je omezená. Na rozdíl od světlovodných kabelů s plastovými vlákny – snadno sestavitelných a použitelných k překlenutí vzdáleností do 100 m – dříve neexistovala vyhovující metoda montáže kabelů se skleněnými vlákny s dosahem několika kilometrů.

Společnost Siemens reagovala na poptávku v této oblasti vývojem nové sady FastConnect FOC, která se skládá ze speciálního nářadí, spojek pro montáž v místě instalace, konektorů typů SC (Subscriber Connector) a BFOC (Bayonet Fiber-Optic Connector) a nového optického kabelu s označením FastConnect FOC. Nový kabel se vyznačuje tím, že je v něm použito vlákno s centrálním světlovodným jádrem o průměru 62,5 µm, které je obaleno speciálními vrstvami stabilizujícími jádro. Díky sadě FastConnect FOC mohou nyní světlovodné kabely se skleněnými vlákny správné délky a se správnými konektory sestavovat i pracovníci bez zvláštní kvalifikace, a to přímo v provozu.

Toto řešení má skutečný význam pro praxi, neboť umožňuje připravit kabely se skleněnými vlákny přesně podle konkrétních podmínek na daném místě v provozu. Součástí sady FastConnect FOC je vedle nástrojů na odstranění vrstev izolace kabelu také mikroskop. Uživatel tak může zkontrolovat kvalitu provedených spojů (např. zjišťovat případné nepravidelnosti zakončení vlákna).

Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..