Inzerce
Google překladač: English Deutsch

Novou sadu FastConnect FOC (Fiber Optic Cable) pro rychlé sestavování optických kabelů se skleněnými vlákny lze použít při budování kancelářských i průmyslových sítí. Technologie je vhodná pro sítě typu průmyslový Ehernet/Profinet, ale i Profibus. Montážní sada obsahuje nářadí, konektory a spojky pro montáž kabelu v místě instalace. Díky optickému kabelu speciální konstrukce lze realizovat spojení na vzdálenost až 3 km. Tento optický kabel je možné snadno a spolehlivě připravit až na místě instalace, není tedy nutné řešit problémy často vznikající při instalaci předem objednaného kabelu fixní délky.

Světlovodné kabely se skleněnými vlákny bylo dosud možné spojovat v místě provozu pouze lepením nebo svářením, přičemž použitelnost obou těchto metod je omezená. Na rozdíl od světlovodných kabelů s plastovými vlákny – snadno sestavitelných a použitelných k překlenutí vzdáleností do 100 m – dříve neexistovala vyhovující metoda montáže kabelů se skleněnými vlákny s dosahem několika kilometrů.

Společnost Siemens reagovala na poptávku v této oblasti vývojem nové sady FastConnect FOC, která se skládá ze speciálního nářadí, spojek pro montáž v místě instalace, konektorů typů SC (Subscriber Connector) a BFOC (Bayonet Fiber-Optic Connector) a nového optického kabelu s označením FastConnect FOC. Nový kabel se vyznačuje tím, že je v něm použito vlákno s centrálním světlovodným jádrem o průměru 62,5 µm, které je obaleno speciálními vrstvami stabilizujícími jádro. Díky sadě FastConnect FOC mohou nyní světlovodné kabely se skleněnými vlákny správné délky a se správnými konektory sestavovat i pracovníci bez zvláštní kvalifikace, a to přímo v provozu.

Toto řešení má skutečný význam pro praxi, neboť umožňuje připravit kabely se skleněnými vlákny přesně podle konkrétních podmínek na daném místě v provozu. Součástí sady FastConnect FOC je vedle nástrojů na odstranění vrstev izolace kabelu také mikroskop. Uživatel tak může zkontrolovat kvalitu provedených spojů (např. zjišťovat případné nepravidelnosti zakončení vlákna).

Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Listopad 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
151617
18192021222324
252627282930 

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..