Google překladač: English Deutsch
s karoserií kompletně vyrobenou z polypropylenu

Smart® fortwo se stal prvním automobilem s karoserií kompletně vyrobenou z polypropylenu. Borealis, vedoucí dodavatel inovačních plastových řešení, vyvinul pro tento projekt materiál s označením Daplen™ ED230HP, což je termoplastický polyolefin, jehož cílem má být splnění cenově příznivých cílů, estetiky, bezpečnostních a environmentálních požadavků.
Nový Daplen ED230HP nahrazuje polykarbonát polybutylen terephtalat (PCPBT), který je běžně používán pro karoserii, zadní dveře a ochranné kryty. Pro zajištění hladkého přechodu na nový materiál spolupracuje společnost Borealis úzce s automobilkou a jejich dodavateli, aby byla zabezpečena simulační podpora vývoje. Daplen ED230HP vyhovuje požadavkům Smartu na rychlejší výrobní proces. Nové řešení je hromadně barvená směs, to znamená, že barvy jsou namíchány přímo do směsi, která je snadno formovatelná. Důsledkem toho jsou redukovány následné operace natírání, zůstává pouze lakování.
Přínosem pro majitele vozidel vyrobených z tohoto materiálu je dlouhodobá odolnost vůči UV záření a vynikající barevná stálost. To pomáhá zajistit dlouhodobou kvalitu povrchu.
Protože je na karoserii použit lehký materiál, bylo dosaženo snížení hmotnosti vozidla o 15 procent. Pro konečného uživatele to znamená snížení spotřeby paliva a s tím související snížení emisí oxidu uhličitého.
Materiál karoserie je více méně plně recyklovatelný v souladu s evropskou legisltivou.
Daplen ED230HP zvyšuje bezpečnostní vlastnosti Smartu, série fortwo. Jeho malá tepelná roztažnost vytváří nulové spáry mezi jednotlivými částmi. Toto, v kombinaci s vynikajícím poměrem náraz/tuhost vstřikovaných panelů, vede ke zvýšené bezpečnosti řidiče.
„Využití polypropylenu na celou karoserii Smartu je velkým krokem vpřed pro celý automobilový průmysl a jeho dodavatele,“ říká Paul Turner, víceprezident automobilového odvětví a spotřební elektroniky společnosti Borealis. „Daplen ED230HP pomohl Smartu zpřísnit výrobní proces tím, že se zvýšily environmentální, estetické a bezpečnostní vlastnosti vozidla.“

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news