Google překladač: English Deutsch

Jednou z největších obtížností při překládání technického textu z jednoho jazyka do druhého je to, že celá řada slov (termínů) sestává z mnoha významů. Již samotné slovo "překlad" má několik technických významů a záleží proto hodně na překladateli, jak jej správně přeloží.
Jinak se k přeložení slova "překlad" staví technik, jinak laik a jinak kvalifikovaný filolog. Nevěříte ? Překlad může být na příklad:
- přeložení zboží z místa na  druhé místo
- betonový překlad ve stavebnictví
- překlad cizího textu do mateřštiny překladatele a naopak

Dobrou cestu, jak z mnoha významů učinit jednoznačnost ukazuje technikům nový slovník, který sestavil Henry G. Freeman. Ten pod názvem "Wörterbuch technischer Begriffe mit 6 500 Definitionen nach DIN" poskytuje uživateli rozsáhlou německou a anglickou verzi definicí technických výrazů. Slovník vydalo nakladatelství DIN Deutsches Institut für Normung e.V. Beuth Verlag GmbH, Berlin, Wien, Zürich. Jde již o páté přepracované vydání a cena slovníku je 108 eur (192 CHF).
Uživatel slovníku je autorem hodnověrným způsobem průběžně vedený ke správnému významu hledaného technického termínu. Význam hledaného slova je v několika větách přesně definován v jazyce německém a následně v jazyce anglickém.
Majitel slovníku získává cenné informace bez jakýchkoliv problémů, při minimální ztrátě času, plné spokojenosti a s přesnou informovaností. Slovník obsahuje prakticky všechny velké technické oblasti, namátkou uvádíme např. strojírenství, automobilový průmysl, zkoušení materiál a nástrojů, zpracování oceli, elektrotechnika a elektronika, stavebnictví, vodní stavitelství, zabezpečování kvality surovin, materiálů a finálních výrobků, kabelové sítě a spoje, využívání sluneční energie apod.
Zcela na závěr lze použít slova autora, kterými uvádí svůj slovník:" Mé dílo je určeno technickému dorostu, studentům technických fakult a expertům, kteří chtějí bez problémů komunikovat v německém a anglickém jazyce! Zkrátka těm, kteří přesně vědí, co chtějí říci !" autor: Ing. Václav Matys

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news