Google překladač: English Deutsch

V areálu Vojenského technického ústavu pozemního vojska (VTÚPV) ve Vyškově se 13. dubna 2006 uskuteční odborný seminář Elektromagnetická kompatibilita a její potenciální hrozby. Akci pořádá sdružení pro ochranu proti rušivým vlivům EMCas v čele s VTÚPV Vyškov a ELSYST Praha. Pokud Vás téma zaujalo, pozvánka s přihláškou v elektronické podobě je k dispozici na webových stránkách www.emc-info.cz v sekci Události. Všichni jsou srdečně zváni!

wires.jpg

Součástí semináře bude i exkurze na vybraná pracoviště VTÚPV s ukázkami vojenské techniky včetně působení výkonových polí na funkci zařízení.
Elektromagnetická kompatibilita (EMC) je obor, který s bouřlivým rozvojem techniky stále nabývá na významu. Rostoucí počet elektrotechnických zařízení v omezených prostorech s sebou nese i zvyšování rušivých vlivů, a tudíž i potřebu záležitosti spojené s rušením a odolností zařízení koncepčně řešit. Začíná se o to snažit Evropská unie prostřednictvím nové směrnice týkající se EMC s označením 2004/108/ES, je ovšem důležité ustanovení těchto předpisů převést do technické praxe.
Navíc se poslední dobou objevují informace, které hovoří o použití a možném zneužití zbraní a dalších prostředků na principu výkonového elektromagnetického pole. Účelem těchto zařízení je narušení funkce důležitých elektronických zařízení a instalací (automobily, PC, telekomunikace, bezpečnostní systémy apod.). Následné škody, které vzniknou nasazením těchto inteligentních ničivých prostředků, mohou ochromit chod podniku či instituce nenápadněji a účinněji, než konvenční použití metod hrubé síly či infiltrace do systému. Jedním z účelů semináře je seznámení účastníků s těmito relativně novými hrozbami, přičemž hlavní důraz je kladen na preventivní opatření.

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..