Google překladač: English Deutsch

Tandem Invex–Digitex se podle pořadatele osvědčil. Patnáctý Invex byl víc než kdy předtím určen profesionálům a zástupcům malého a středního podnikání. Premiérový Digitex přivedl na výstaviště desetitisíce zájemců o spotřební elektroniku a fanoušků digitální zábavy. Celkový počet vystavovatelů vzrostl o sedm procent a zvýšil se také zájem zahraničí, odkud přijela pětina vystavovatelů (meziroční nárůst o 14 procent). Jen za první tři dny se na pokladnách zaregistrovalo přes sedm tisíc zahraničních návštěvníků ze 30 zemí, tj. téměř devět procent z celkového počtu.

Invexx.jpg

Nová koncepce dvou příbuzných veletrhů oslovila přední hráče českého trhu ICT, mnozí z nich se do Brna vrátili po několika letech.
Letošní ročník akcentoval několik klíčových témat rozvoje ICT. Třídenní projekt Elektronická podpora rozvoje regionů – Dny krajů, měst a obcí s permanentním programem doprovodných přednášek byl účinnou platformou pro setkání vedoucích pracovníků veřejné správy s představiteli tří desítek předních společností poskytujících produkty a služby v oblasti ICT. Součástí veletrhů byla také největší přehlídka franchisových příležitostí v ČR Franchise Meeting Point, setkání investorů a realizátorů rozsáhlých ICT řešení Czech ICT Project Review, přehlídka Ekologie v kancelářích a tematický projekt věnovaný fenoménu telefonování přes internet VoIP EXPO 2005. Pro širokou veřejnost byly nejatraktivnější projekty Fotoaréna Digitex powered by IDIF, Mobility Hall.
Čtyři veletržní dny znamenaly plné vytížení nejen pro dvanáct pavilonů obsazených expozicemi, ale i pro všechny konferenční prostory. Největší zájem odborníků vzbudily Fórum elektronické komunikace, PC Security konference, konference Financování malého a středního podnikání, Milníky digitální televize v ČR, čtyřdenní IT CAD Fórum, dvoudenní konference Linux Hall – IT řešení bez hranic, konference Budoucnost patří elektronické justici III., ICT Fórum pro školy, Antivirová konference, prezentace Digitální domácnost a konference Podzimní novinky od Microsoftu.
V rámci veletrhu Digitex se uskutečnil čtvrtý ročník AMD Mistrovství ČR v počítačových a mobilních hrách InvexCup 2005, AMD Euro Cyber Cup – prestižní Counter Strike turnaj deseti nejlepších středoevropských týmů, druhý ročník DIGITANIA Mistrovství ČR v mobilních hrách a premiérové Národní finále World Cyber Games 2005 powered by Intel. Nechyběly ani tradiční soutěže a ankety. O prestižní Křišťálové disky bojovalo v pěti kategoriích 51 exponátů, z nichž odborná porota vybrala pět nejlepších: Fujitsu Siemens Computers LIFEBOOK P1510, Eurotel Car Control, Praha5.net – internet zdarma, Televize v kapse(T-Mobile) a Zoner Photo Studio 8. Křišťálový disk generálního ředitele společnosti Veletrhy Brno obdržel exponát firmy Olympus E-500 a SSWF – Super Sonic Wave Filter. Cenu ministryně informatiky získal projekt IZIP, osobností ICT roku 2005 se stal předseda představenstva a generální ředitel společnosti Anect Miroslav Řihák.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news