Google překladač: English Deutsch

Firma Lindab divize Vzduchotechniky otevřela v Praze 6 nové školící středisko pro projektanty vzduchotechnických rozvodů občanských i průmyslových staveb. Zájemci se mohou přihlásit na celodenní školení projekčního programu CADvent, který je novým softwarovým produktem na českém trhu. Školení probíhá přímo v sídle firmy Lindab, s.r.o. Karlovarská Bussines Park v Praze 6 Ruzyni.

lindab_1.jpg

„ Účastníci získají zdarma licenci programu. Program je napojen na databázi firmy Lindab, která vyrábí veškeré součásti vzduchotechnických rozvodů. Pokud nám zákazník zašle výkresovou dokumentaci v elektronické podobě vypracovanou v programu CADvent, jsme schopni do 1 hodiny zaslat zpět cenu všech rozvodů vzduchotechniky,“ říká ing. Pavel Nedbal CADvent manažer divize Vzduchotechnika firmy Lindab.

Nástavba Autocadu, program CADvent, je vyvíjen od roku 1992 a odborníci firmy Lindab jej neustále vylepšují podle požadavků projektantů i konečných zákazníků a doplňují ji aktuálně o nové prvky, které se ve výrobě objeví. „ Aktualizace a vylepšení programu jsou vždy zasílány všem registrovaným uživatelům. Firma Lindab si vyhrazuje právo, získat informace o projektech zpracovaných programem CADvent,“ upřesňuje podmínky ing. Nedbal.

Co program umí?
Program je určen pro projektanty, kteří navrhují rozvody vzduchu kruhového, čtyřhranného potrubí a specifikují koncové distribuční elementy. Program umožňuje automatický návrh rozměru kruhového potrubí dle projektantem stanovených požadavků (max. rychlosti vzduchu, konstantního poklesu statického tlaku apod.)
Program umí vypočítat šíření hluku potrubním systémem s podrobným výpisem v oktávových pásmech na všech komponentech potrubního systému a dokáže vyvážit systém automatickým umístěním regulačních klapek.
Součástí programu jsou výpisy materiálové specifikace, rozpisky materiálu a také uživatelsky volitelné automatické vložení textu (pozice, názvy objektů, apod.)
Návrh projektu ve 3D lze snadno převést do samostatného 2D výkresu, nebo lze přepínat mezi 3D a 2D zobrazením přímo v modelovém souboru.
Program CADvent obsahuje rozsáhlou knihovnu objektů standardních potrubních prvků pro kruhové i čtyřhranné potrubí, knihovnu objektů distribučních elementů firmy Lindab včetně informací o jejich vlastnostech, které jsou použity při výpočtech. V programu je možné vytvářet a specifikovat vlastnosti pro nové objekty.
Jak program funguje?
Program CADvent je nástavbou programu Autocad 2000 a novějších verzí, programů ADT 4, ADT 5, ABS 4 a ABS 5. Ve verzích Autocadu LT pracuje CADvent s omezením některých funkcí a je také nutné zakoupit program pro umožnění spouštění ARX aplikací, proto se jeho požití příliš nedoporučuje.
Jak se program ovládá?
Program Cadvent po instalaci na plné verzi Autocadu vytvoří vlastní uživatelský profil a po
spuštění programu se zobrazí hlavní panel nástrojů. Stiskem levého tlačítka nad některou z ikon se zobrazí související panel nástrojů. Při posunutí kurzoru nad některou z ikon panelu nástrojů se zobrazí kontextová nápověda. Jednotlivé příkazy jsou propojeny s ikonami a při výběru příkazu je v příkazovém řádku Autocadu zobrazena nápověda, co příkaz požaduje zadat a případně možné volby daného příkazu.

Zájemci o školení práce s programem CADvent se mohou již od června hlásit na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo na telefonu 233 107 144. Více informací najdete na www.lindab.cz.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news