Google překladač: English Deutsch

ŠKODA TRANSPORTATION, dceřiná společnost ŠKODA HOLDING, zvítězila v tendru na dodávku dalších nízkopodlažních tramvají do Wroclavi a navázala tak na úspěch ve výběrovém řízení z jara letošního roku. Zakázka představuje 9 pětičlánkových nízkopodlažních tramvají za téměř půl miliardy korun. Projekt bude z části financován ze zdrojů Evropské unie.

wroclaw_podpis_tramvaje_2.jpg

Výběrové řízení vypsala společnost MPK Wroclav, což je obdoba městských dopravních podniků v České republice. Tramvaje začne ŠT dodávat 20 měsíců od podpisu smlouvy, která byla podepsána v polovině listopadu 2005. Tramvaj je ze 65 % nízkopodlažní, což byl požadavek zákazníka. Vůz bude homologován podle polských předpisů. Na dodávkách se budou podílet kromě ŠKODY ELECTRIC také další české firmy.

Druhá zakázka pro Wroclav je v řadě dalších exportních úspěchů ŠKODY TRANSPORTATION. Vedle dodávek pro český trh, na kterém zaujímá v oblasti nízkopodlažních tramvají téměř 100% podíl, se ŠT prosadila s dodávkami tramvají, trakčních vozidel a komponentů do zemí jako je Rusko, Ukrajina, Itálie, Bulharsko nebo USA.

MPK Wroclav má k dispozici 400 tramvají a obsluhuje jeden z největších městských dopravních systémů v Polsku. Wroclav je centrem jedné z nejbohatší částí Polska – Slezska. Je čtvrtým největším městem Polska s více než 640 000 obyvateli. ŠKODĚ TRANSPORTATION se získáním této zakázky podařilo už podruhé proniknout na trh země, kde tramvaje montují i vyrábějí firmy Alstom nebo Bombarider. První zakázku pro polský trh na 8 nízkopodlažních tramvají získala ŠT v dubnu letošního roku. Zákazníkem je rovněž MPK Wroclav.
www.skoda.cz

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..