Google překladač: English Deutsch

ŠKODA TRANSPORTATION, dceřiná společnost ŠKODA HOLDING, zvítězila v tendru  na dodávku nízkopodlažních tramvají do Wroclavi. Zakázka představuje 8 pětičlánkových nízkopodlažních tramvají za téměř půl miliardy korun. Projekt bude z části financován ze zdrojů Evropské unie.

tramvaj1.jpg

Výběrové řízení vypsala společnost MPK Wroclav, což je obdoba městských dopravních podniků v České republice.  První dvě tramvaje ŠT dodá do 20 měsíců od podpisu smlouvy, která už vstoupila v platnost. Tramvaj je ze 65 % nízkopodlažní, což byl požadavek zákazníka a je obdobou tramvaje pro Prahu. Vůz  bude homologován podle polských předpisů. Na dodávkách se budou  podílet kromě ŠKODY ELECTRIC také další  české firmy, což je důležité pro posílení exportních schopností českého průmyslu.
MPK Wroclav má k dispozici 400 tramvají a je obsluhuje jeden z největších městských dopravních systémů v Polsku. Wroclav je centrem jedné z nejbohatší částí Polska - Slezska. Je čtvrtým největším městem Polska s více než 640 000 obyvateli. ŠKODĚ TRANSPORATION se získáním této zakázky podařilo proniknout na trh země, kde tramvaje montují i vyrábějí firmy Alstom nebo Bombarider.
ŠKODĚ TRANSPORTATION se tak podařilo zúročit kontrakt na dodávku tramvají pro Prahu a po zakázce pro italské Cagliari získat další exportní kontrakt. "Bez referencí, kterou představují nízkopodlažní vůz pro hlavní město Prahu, bychom se na zahraničních trzích neprosazovali vůbec nebo jen  velmi komplikovaně. Potvrzuje se, že dodávky pro tuzemské subjekty jsou vždy strategicky důležité pro posílení exportních schopností českého průmyslu," uvedl generální ředitel ŠKODA HOLDING a.s. Jiří Zapletal.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..