Google překladač: English Deutsch
radarový snímač hladiny

Sitrans LR 460 je nový radarový snímač výšky hladiny z produkce společnosti Siemens, který je určen pro kontinuální měření sypkých materiálů. Přístroj pracuje na frekvenci 24 GHz a jeho principem je radarová technologie FMCW (Frequency Modulated Continuous Wave) s rozšířeným zpracováním odraženého signálu pomocí softwaru Process Intelligence. Sitrans LR 460 je určen pro obzvlášť složité aplikace v oblasti sypkých materiálů a je odolný vůči extrémní prašnosti či vysokým teplotám. Přístroj spolehlivě pracuje i při snímání na velké vzdálenosti (do 100 metrů). Nový snímač dokáže měřit hladiny různých druhů sypkých materiálů, například cementového prachu, popílku, sádry, mouky, obilí, agregátů či plastů.

Sitrans-LR-460_300dpi.jpg

Aby ve velice prašném prostředí (např. v silech) nedošlo k zeslabení radarového signálu, používá přístroj při snímání výšky hladiny elektromagnetické vlny. Nový software Process Intelligence umožňuje rozšířené zpracování a řazení signálu při vysoké frekvenci. Software automaticky rozezná změnu sypného úhlu materiálu a změny fyzikálních vlastností sila (např. vestavěné prvky v sile nebo nahromaděný materiál). Díky tomu Sitrans LR 460 umožňuje opakovatelné, rychlé a spolehlivé sledování materiálu během plnění, vyprazdňování nebo při déletrvajícím neměnném stavu. Vedle jednoduchého nastavení nabízí Sitrans LR 460 pomocníka pro rychlý start, který může být aktivován lokálně na displeji nebo vzdáleně prostřednictvím softwaru Simatic PDM.

Nový anténní systém se zvýšeným odstupem od šumu zachytí i slabé signály. To umožňuje sledování materiálu s velmi nepatrnou permitivitou i na velkou vzdálenost. Spolehlivé měření je možné provádět pomocí malé skladné trychtýřové antény o průměru pouhých 100 mm - velká parabolická anténa tedy není zapotřebí.

Vestavěná směrovací příruba Easy Aimer usnadní instalaci a nasměrování přístroje. Měřicí snímač lze nastavit tak, aby odpovídal šikmému sklonu hladiny materiálu, což zajišťuje lepší kvalitu odraženého signálu. Dostatečný prostor pro kabely a robustní šroubové svorky umožňují jednoduchou a rychlou instalaci a položení kabelů. Bezkontaktní infračervené ruční zařízení pro programování umožňuje nastavit snímač, aniž by bylo nutné otevřít jeho kryt. Sitrans LR 460 lze použít při extrémních provozních teplotách až 200 °C u trychtýře antény. Teplota měřeného materiálu může být libovolná. Na přání zákazníka lze přístroj vybavit protiprachovou ochranou a samočisticí oplachovací přípojkou, které anténu chrání před usazováním materiálu.
www.siemens.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news