Google překladač: English Deutsch

Společnost Siemens, která patří mezi přední výrobce inteligentních bezpečnostních detektorů, představuje novou generaci seismických detektorů s technologií Senstec®. Nové detektory si zachovávají nejvyšší standardy detekční spolehlivosti a fungují prakticky bez falešných poplachů. Seismické detektory spolehlivě rozpoznají nejrůznější pokusy o napadení trezorů, trezorových místností, bankomatů, nočních schránek a modulárních trezorových místností zhotovených z oceli, betonu a pancéřových nebo syntetických kompozitních materiálů. Schopnost detekce se vztahuje i na útoky pomocí trhavin nebo pokusy o vniknutí za použití moderních nástrojů, jakými jsou například vrtáky s diamantovým hrotem, mechanické a hydraulické tlakové nástroje, zařízení pro řezání plamenem, kyslíkové řezací hořáky nebo trysky pro řezání vodním paprskem.

detektor.jpg

Tyto pokusy o napadení následně aktivují alarm naprogramovaný pro daný případ, nebo jejich kombinaci. Nejnovější generaci seismických detektorů značky Siemens lze použít v celé řadě aplikací a na jakémkoliv materiálu. Detektory nabízejí atraktivní poměr mezi výkonem a cenou, která je závislá na velikosti sledovaného prostoru.

Senzor Senstec Bimorph, jenž byl vyvinut a patentován speciálně pro seismické detektory, analyzuje mimo jiné intenzitu, frekvenci a trvání mechanických vibrací a na základě předem naprogramovaných charakteristických hodnot rozhodne, zda zjištěné hodnoty představují vniknutí do sledovaného prostoru nebo pouze neškodný okolní hluk. Prostřednictvím speciálních hodnotících kanálů zaznamenává seismický detektor extrémní signály - například hluk vydávaný při odpálení - a okamžitě aktivuje poplašnou zprávu.

Odlehčené kryty jsou vyrobeny z různých materiálových kompozit, která vykazují mnohem vyšší hodnoty tlumení (faktor 20 až 40) než beton. Nová technologie Senstec® a programovatelné vyhodnocení signálu umožňuje přizpůsobit citlivost detektorů Siemens požadovaným podmínkám aplikace a specifickým vlastnostem, např. syntetickému materiálu chráněného objektu.

Nová řada detektorů Siemens je vhodná pro celou řadu aplikací, např. při sledování veřejně přístupných automatů (bankomaty, automaty na rozměňování mincí, jízdenky na vlak či autobus, parkovací automaty, telefonní automaty apod.). Díky speciálně nastavenému zpracování signálu dokáže detektor rozpoznat vážné pokusy o nezákonné poškození a otevření automatu, aniž by obvyklý provozní a okolní hluk, kolemjedoucí vlaky, neškodné kopání či údery spustily falešný poplach.

Seismický detektor se instaluje snadno a pouze v několika krocích. Během několika sekund jej lze přizpůsobit konkrétnímu prostředí či materiálu, na který se upevňuje. Je možné jej umístit na vnější i vnitřní povrch chráněného objektu.

Charakteristika seismických detektorů Siemens
- monitorovaná plocha až 80 m2 (při pokusu o vniknutí do betonu s použitím termálních nástrojů)
- reakce na všechny známé nástroje
- maximální odolnost vůči okolnímu hluku
- ochrana proti elektrickým ručním vrtačkám detekující pokusy o poškození
- citlivost lze nastavit prostřednictvím DIP přepínače
- zvláštní aplikace programovatelné pomocí softwaru SensTool
- jednoduchá montáž díky elektrickým přípojkám a předem namontovaným upevňovacím šroubům
- bezpečnostní mechanismus nepřetržitě ověřující provozní stav senzoru
www.siemens.cz

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..