Google překladač: English Deutsch

Společnost Siemens představila na dubnovém veletrhu balicí techniky Interpack 2005, který se uskutečnil v Düsseldorfu, své automatizační řešení pro vertikální a horizontální balicí stroje s názvem Simotion Easy Set. Modulární software a kompletní řešení umožňují výrobcům strojů významně zkrátit čas uvádění výrobků na trh, uživatelům strojů pak zaručuje nové řešení společnosti Siemens jistotu investice.

sim.jpg

Jedním z českých výrobců, kteří již na svých strojích řešení s řídicím systémem Simotion používají, je vlašimská firma Ing. Rudolf Mašek - balicí a zpracovatelské stroje. Tato firma má ve své nabídce mimo jiné klasický vertikální balicí stroj, který byl vybaven systémem Simotion a další technikou společnosti Siemens.
Aplikace řešení Simotion Easy Set v podstatě představuje parametrizaci a programové doplnění prefabrikovaného programového balíku na vertikálním balicím stroji. Jednotná struktura automatizačního programu a integrovaná softwarová knihovna umožňuje úsporu času při vývoji projektu i jeho následné realizaci. Řešení rovněž snižuje náklady při servisních zásazích a úkonech při údržbě stroje.
Balík Simotion Easy Set je k dispozici ve variantách pro vertikální a horizontální balicí stroje. Představuje modulární a otevřený programový balík, který významně přispívá ke zjednodušení automatizace různých typů uvedených balicích strojů.
Nadřazeným tématem prezentace společnosti Siemens na veletrhu Interpack 2005 bylo modulární řešení řízení balicích strojů, jejich napojení na Ethernet a komunikace v reálném čase. Tento požadavek splňuje právě řešení s řídicím systémem Simotion D, jehož základem je komunikace s pohony v IRT přenosu (isochronnous real time) na sběrnici Profibus či její modernější variantě Profinet a klasické TCP/IP na sběrnici Ethernet pro komunikaci s nadřízenou úrovní. www.siemens.cz