Google překladač: English Deutsch

Společnost Siemens uvádí na trh první produkty pro síť WirelessHART. Do nové skupiny přístrojů patří převodníky provozních veličin, modul pro připojení sítě k průmyslovému Ethernetu a podpůrný software. V přípravě je dále adaptér pro provozní přístroje.

Nový převodník tlaku Sitrans P280 i nový převodník teploty Sitrans TF280 se vyznačují rozhraním WirelessHART a grafickým displejem s podsvětlením. Přístroje se snadno ovládají pomocí tlačítek. Vestavěná baterie dodává převodníku potřebnou energii po dobu delší než pět let, na displeji je indikace počtu dní zbývajících do vyčerpání její kapacity. Všechny ostatní provozní přístroje značky Siemens, které rozhraní WirelessHART nemají, lze do této bezdrátové sítě začlenit pomocí adaptéru Sitrans AW200. Adaptér má vestavěnou baterii, která současně napájí i připojený provozní přístroj. Při použití externího napájecího zdroje lze k adaptéru AW200 současně připojit až čtyři běžné provozní přístroje.

Nový modul IE/WSN-PA Link spravuje síť WirelessHART se všemi jejími účastnickými uzly a zajišťuje její spojení s automatizačními a řídicími systémy na bázi produktů řady Simatic prostřednictvím průmyslového Ethernetu. IE/WSN-PA Link se snadno konfiguruje pomocí vestavěného webového serveru. Převodníky i adaptér se uvádějí do provozu a obsluhují prostřednictvím softwarového nástroje Simatic PDM (Process Device Manager), který umožňuje tyto přístroje jednoduše a rychle nastavit v interaktivním grafickém prostředí. Diagnostické údaje, včetně údajů z provozních přístrojů připojených bezdrátově přes adaptér, lze přehledně zobrazit na stanici sloužící k údržbě pomocí softwaru Sitrans MDS (Maintenance Diagnostic Station).

Nová skupina produktů pro síť WirelessHART je výsledkem spolupráce společnosti Siemens s organizací HART Communication Foundation (HCF). Standard WirelessHART, vyvinutý organizací HCF za účasti společnosti Siemens, je první průmyslový standard pro bezdrátovou komunikaci na úrovni provozu určený k použití při řízení spojitých technologických procesů. Společnost Siemens hrála jako člen organizace HCF od počátku jejího působení při vývoji standardu WirelessHART významnou roli. Přispěla zejména svým komplexním know-how a rozsáhlými zkušenostmi v oborech automatizace spojitých výrob a bezdrátové komunikace.

Nové komponenty pro síť WirelessHART jsou nedílnou součástí nabídky společnosti Siemens v oblasti bezdrátové komunikace pro nejrůznější odvětví průmyslu. Nabídka v této oblasti pokrývá rozmanité požadavky průmyslu na frekvenční pásmo, spotřebu energie, funkční a informační bezpečnost, dostupnost, dosah, přenosovou rychlost atd.


Více informací najdete na internetových adresách http://www.siemens.com a http://www.siemens.cz

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..