Google překladač: English Deutsch

Stalo se tak podepsáním dohody o nákupu většiny akcií firmy APW President Systems Ltd. Ta navrhuje a vyrábí standardní i uzpůsobené rackové a stojanové systémy používané v oboru informačních technologií a koncových uživatelů telekomunikačních firem. Společnost APW President Systems má v Indii zhruba 380 zaměstnanců a ve finančním roce končícím 30. září 2010 vygenerovala tržby 1,08 miliardy indických rupií (asi 18 milionů eur).

Akvizice je dalším milníkem v rozvoji společnosti Schneider Electric. Podepsanou dohodou získala totiž nejen další pozice na rychle rostoucím indickém trhu s IT infrastrukturou, ale i na mezinárodních trzích, včetně asijské pacifické oblasti a Středního východu.

„Schneider Electric se tak stává vedoucím hráčem na indickém trhu integrovaných infrastrukturních řešení pro datová centra a dále zrychluje rozvoj v doméně datových center,“ komentoval podepsanou dohodu Laurent Vernerey, viceprezident divize IT Business společnosti Schneider Electric. „Skupina také bude moci získávat talentované lokální pracovníky a zlepšit svou schopnost přicházet s řešeními od serverových místností po velká datová centra“.

Dokončení transakce podléhá ještě schválení regulačními úřady a splnění výše uvedených podmínek. Očekává se, že akvizice bude v souladu s výnosností zapojeného kapitálu (ROCE)

www.schneider-electric.cz
www.schneider-electric.com