Google překladač: English Deutsch

Deset let od zahájení výroby a pětimilionté vyrobené sklo letos slaví významný subdodavatel českého i zahraničního automobilového průmyslu, společnost Saint-Gobain Sekurit ČR. Rok 2005 se ovšem do jeho historie zapíše ještě výrazněji – minulý týden ve svém výrobním závodě v Hořovicích u Berouna za přítomnosti zástupců mateřského francouzského koncernu slavnostně otevřel moderní výrobní linku v hodnotě téměř půl miliardy Kč.

sklo_1.jpg

V pořadí již třetí linka závodu si spolu s rozšířením kapacity pro výrobu vyhřívaných skel a výměnou řezací linky vyžádala celkovou investici ve výši 15 milionů € a zvýšila celkovou roční výrobní kapacitu závodu na 950 tisíc skel. Jedno z nejmodernějších zařízení v rámci celého koncernu bude sloužit k výrobě menších sérií čelních skel pro osobní vozidla vyšší střední a luxusní třídy.
Hořovický závod je jedním ze čtyřiceti závodů předního světového výrobce automobilových skel; v nepřetržitém provozu vyrábí produkty s vysokou přidanou hodnotou – například skla odrážející tepelné záření, vyhřívaná čelní autoskla nebo skla s integrovanou anténou. Z Hořovic pochází například plná polovina vyhřívaných skel z celosvětové produkce koncernu. „Při pohledu na první a pětimilionté vyrobené sklo je jasně patrný pokrok, kterým tyto výrobky za tak krátkou dobu prošly,“ řekl ředitel Saint-Gobain Sekurit Libor Hanzlík.
Od loňska jsou ve výrobním programu závodu již jen skla pro osobní vozidla; ostatní výroba (například pro autobusy značky SOR) byla přesunuta do provozů Saint-Gobain Sekurit v Itálii a Polsku.
Celkem závod založený v roce 1995 na místě bývalé opravny ČSAD zaměstnává 525 pracovníků. Z toho 160 pracovních míst vygenerovala nová investice, na niž koncern získal investiční pobídku od české vlády. „Mysleli jsme, že pozemek bude stačit na 20 let, ale už dnes se musíme rozhlížet po dalším,“ řekl zástupce koncernu Saint-Gobain Jacques Aschenbroich, který vysoce ocenil schopnosti českých pracovníků. Loni závod s 380 pracovníky vyrobil 760 tisíc kusů čelních skel při obratu 1,3 miliardy Kč. Letos plánuje výrobu 812 tisíc skel a obrat téměř 1, 6 miliardy Kč.

Saint–Gobain Sekurit je druhý největší dodavatel skel pro automobilovou prvovýrobu na světě. V Evropě je sklem z jeho produkce vybaven téměř každý druhý automobil. Celkem provozuje čtyřicet výrobních jednotek v 22 zemích světa, v nichž zaměstnává na dvanáct tisíc zaměstnanců. Je součástí francouzského koncernu Saint–Gobain, který v České republice zaměstnává celkem tři a půl tisíce pracovníků a v loňském roce vykázal obrat
414 milionů €. Mezi největší společnosti v rámci koncernu na českém trhu patří Saint–Gobain Vertex, Saint–Gobain Sekurit a Raab Karcher Staviva.

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news