Google překladač: English Deutsch

Business den Ruské federace pořádaný Komorou pro hospodářské styky se SNS přivedl na brněnské výstaviště představitele osmi oblastí a autonomních republik. Sál Morava v pavilonu A3 do posledního místa zaplnily delegace regionů Ruské federace (RF), zástupci velvyslanectví, příslušných ministerstev, bank, pojišťoven a především potencionální obchodní partneři z řad českých podnikatelů.

BVV_PAG2.jpg

Jak ve svém úvodním vystoupení zdůraznil ministr průmyslu a obchodu Milan Urban, RF je pro českou vládu prioritou ekonomické spolupráce. „Vláda vypracovala strategii, která v této oblasti nastavuje nové parametry pro vzájemný obchod, vymezuje pravidla pro Českou exportní banku, EGAP i zastupitelské úřady. Naplňování strategie je koncipováno do let 2005 až 2008 a zahrnuje i personální posílení celé oblasti“ řekl ministr. Strategie chce podpořit vývoz zboží a služeb, které mají na ruském trhu dobrou perspektivu,tj. především produktů s vyšší přidanou hodnotou založenou na inovacích.
Na projev českého ministra navázal velvyslanec Ruské federace v ČR Aleksej Fedotov, který vyzdvihl vysokou dynamiku obchodní výměny obou zemí v posledních letech a vyjádřil naději, že setkání na strojírenském veletrhu přispěje k zahájení spolupráce na konkrétních projektech a k navázání kontaktů s novými partnery. To bylo ostatně i cílem celé ruské prezentace na letošním ročníku MSV.
Jak v následujícím vystoupení připomněl generální ředitel a.s. Veletrhy Brno Jiří Škrla, ruská účast v počtu 25 firem je největší za několik posledních let. „Převažují v ní firmy z oborů metalurgie, hydrauliky, pneumatiky a povrchových úprav a prezentují se podniky z několika regionů, vůbec poprvé také z významné Čeljabinské oblasti“, uvedl Škrla.
Autor: Ing. Václav Matys

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news