Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce

BVV_PAG2.jpgBusiness den Ruské federace pořádaný Komorou pro hospodářské styky se SNS přivedl na brněnské výstaviště představitele osmi oblastí a autonomních republik. Sál Morava v pavilonu A3 do posledního místa zaplnily delegace regionů Ruské federace (RF), zástupci velvyslanectví, příslušných ministerstev, bank, pojišťoven a především potencionální obchodní partneři z řad českých podnikatelů.

Jak ve svém úvodním vystoupení zdůraznil ministr průmyslu a obchodu Milan Urban, RF je pro českou vládu prioritou ekonomické spolupráce. „Vláda vypracovala strategii, která v této oblasti nastavuje nové parametry pro vzájemný obchod, vymezuje pravidla pro Českou exportní banku, EGAP i zastupitelské úřady. Naplňování strategie je koncipováno do let 2005 až 2008 a zahrnuje i personální posílení celé oblasti“ řekl ministr. Strategie chce podpořit vývoz zboží a služeb, které mají na ruském trhu dobrou perspektivu,tj. především produktů s vyšší přidanou hodnotou založenou na inovacích.
Na projev českého ministra navázal velvyslanec Ruské federace v ČR Aleksej Fedotov, který vyzdvihl vysokou dynamiku obchodní výměny obou zemí v posledních letech a vyjádřil naději, že setkání na strojírenském veletrhu přispěje k zahájení spolupráce na konkrétních projektech a k navázání kontaktů s novými partnery. To bylo ostatně i cílem celé ruské prezentace na letošním ročníku MSV.
Jak v následujícím vystoupení připomněl generální ředitel a.s. Veletrhy Brno Jiří Škrla, ruská účast v počtu 25 firem je největší za několik posledních let. „Převažují v ní firmy z oborů metalurgie, hydrauliky, pneumatiky a povrchových úprav a prezentují se podniky z několika regionů, vůbec poprvé také z významné Čeljabinské oblasti“, uvedl Škrla.
Autor: Ing. Václav Matys
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Srpen 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..