Google překladač: English Deutsch

Projekt lázeňského resortu v Pasohlávkách za 2 miliardy nabývá reálných obrysů. Vytvoří se nová pracovní místa a navýší úroveň a možnosti zdravotní péče na Jižní Moravě.
V jaké fázi je nyní investice a kdy bude dokončena? To nám exklutivně řekl ředitel společnosti, která má investici v ČR na starost, RiseSun Healthcare & Tourism CZ a.s., pan Edward Xu.

xi1

1) Je pro nás ctí, že jste přijal naše pozvání k tomuto rozhovoru, pane Xu. Především bych vás chtěl na začátek požádat, abyste stručně představil vaši společnost.
- "Je mi potěšením představit naši společnost a říct více o záměru budování lázeňského komplexu v Pasohlávkách. Stručně řečeno, společnost RiseSun Group byla založena v roce 1996. Během srpna 2007 byla společnost RiseSun kótována na Shenzhen Stock Exchange. Po 20 letech existence se stává jedním z největších národních podniků, které podnikají v oblasti architektonického designu, developingu nemovitostí, správy nemovitostí, hotelového managementu atd. Máme téměř 17 000 zaměstnanců po celém světě a náš tržní kapitál je v současnosti 7,3 miliardy USD. RiseSun Healthcare & Tourism Investment Co, Ltd je dceřinou společností RiseSun Real Estate Development Co, Ltd provozuje projekty s důrazem na cestovní ruch, rehabilitaci a lékařství. Do dnešního dne má společnost 19 mezinárodních turistických středisek, a také probíhající projekt v České republice - Thermal Pasohlávky. "

2) Když jste mluvili o projektu Pasohlávky (Thermal Pasohlávky), jaký byl první záměr z Vaší strany?
- Nejprve bych chtěl zmínit, že Česká republika má v podnikání spoustu příležitostí, a to zejména v oblasti, na kterou se zaměřujeme. I proto jsme se začali na Českou republiku soustředit. Existuje mnoho regionů, které jsou známé svými lázněmi, léčbou, postupy v medicíně ... Ale na Moravě, zejména v okolí Brna, na trhu existovala mezera. Proto jsme se rozhodli najít partnera a využít potenciál pro budování lázeňského komplexu, který by obsahoval prvky tradiční čínské medicíny. Nechtěli jsme stavět komplex sami, a tak jsme se připojili k Jihomoravskému kraji a s podporou tehdejšího hejtmana Haška jsme napsali Memorandum o spolupráci a tak jsme zahájili první fázi projektu. Politická podpora pro nás byla od počátku velmi důležitá a z našeho pohledu zajistila dobrou pověst a stabilitu projektu.

3) Stavební práce (nebo myšlenka na výstavbu komplexu) začaly v roce 2009, s prvními náznaky již v roce 2007. Jak je možné, že téměř 10 let od prvního nápadu ještě není projekt dokončen?
- V první fázi Jihomoravský kraj společně s obcí Pasohlávky vykupoval pozemky a stavěl potřebnou infrastrukturu. My jsme do projektu vstoupili v roce 2016 a to v návaznosti na uzavření partnerství mezi provincií Hebei, ze které naše společnost pochází a Jihomoravským krajem. Na konci roku 2016 nastaly určité problémy, zpoždění a malá nedorozumění. V konečném důsledku to však způsobilo značné zpoždění na přípravě projektového záměru. Nastaly také změny ve vedení společnosti Thermal Pasohlávky a podle mého názoru bylo na tento projekt cíleno příliš mnoho mediálního zájmu. Nemyslím si však, že by existovaly závažnější chyby, ať už na české nebo čínské straně. Je však důležité, aby byly dodrženy termíny a požadavky, které si společně stanovíme - zejména dokončení projektového záměru a samozřejmě také to, že zastupitelstva Jihomoravského kraje a obce Pasohlávky, tedy akcionáři Thermalu Pasohlávky, schválí celý projekt nejpozději do prosince tohoto roku.

4) A co když nebude schváleno do konce letošního roku? Jste také připraven na tuto možnost?
- Víte, pokud jste připraveni již určitý čas na financování projektu, za kterým stojí tak silná investiční společnost, jako je ta naše, nemůžete připustit, že návrh bude odmítnut. Pevně věříme, že projekt bude implementován. Přiznávám však, že pokud zastupitelstva záměr neschválí, bude projekt značně ohrožen.

5) Existují další kroky, které by mohly pomoci?
- Řeknu vám pouze jednu věc - jsme připraveni podepsat smlouvu. Nemyslím si, že je třeba více slov.

6) A v neposlední řadě otázka - můžete poukázat na hlavní přínosy a pozitiva vašeho záměru vybudovat v České republice takový komplex?
- Samozřejmě, že na obou stranách jsou výhody - pro naši společnost v rozšíření trhů, na kterých působíme, budeme realizovat velký projekt, který bude zajímavý jak pro občany České republiky, tak pro turisty i pro Českou republiku samotnou, pokud jde o zajištění vysoké kvalitní lékařské a rehabilitační péče v rekreačním (lázeňském) zařízení, ale také z hlediska zvýšení atraktivity Jihomoravského kraje a cestovního ruchu v něm. Domnívám se také, že je výhodné, aby stát nebo region spolupracoval se stabilním investorem ze zahraničí.

Děkuji vám za váš čas, pane Xu!

xi2

xi3

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news