Google překladač: English Deutsch
T+T 12/2008

Samy řídí samy jedou! Sáňky samochodky? Ale kdepak – robotické sekačky Husqvarna Automower™, které za vás budou pracovat ve dne v noci. Nejjednodušší model 210 C seká automaticky, ale nabíjení se provádí ručně. Vylepšený model 220 AC již automaticky zajíždí do nabíjecí stanice, kde načerpá novou energii a poté pokračuje v sekání. Špičkový model 230 ACX je vybaven výkonným mozkem, který zvládne nerovné a komplikované trávníky a je vybaven displejem, podsvícenou klávesnicí a bezpečnostním alarmem.

Ze švédské studie vyplynulo, že použitím robotické sekačky ušetříte ročně minimálně 40 hodin čistého času při údržbě trávníku. Studie počítá se sekáním minimálně jednou týdně, 25krát ročně, při cca 1,5 hodině z vašeho volného času.

Solar Hybrid
Podobně jako výrobci osobních automobilů snižují spotřebu spalovacího motoru využitím jeho přebytečné energie pro nabíjení akumulátoru, který v extrémních situacích (např. v hustém městském provozu) dodává energii elektromotoru, tak i konstruktéři Husqvarny pracovali na prodloužení doby vlastní práce robotické sekačky. Způsob pohybu hybridní sekačky zůstává stejný jako u akumulátorových modelů 210 C, 220 AC a 230 ACX – sekačka pracuje uvnitř plochy vymezené ohraničující smyčkou. Novinkou je umístění solárního panelu v horní části, který při denním světle dodává elektrickou energii do akumulátoru. Výsledkem je nižší počet nabíjení, delší životnost baterie, nižší spotřeba energie naakumulované v baterii a prodloužení času vlastního sekání za denního světla na jedno nabití až na dvojnásobek. Na rozdíl od modelu Solar Mower umožňuje nová hybridní sekačka práci i v noci nebo za šera bez závislosti na denním světle. Za pozornost stojí i vynikající vzhled, jednoduchá instalace, malá velikost sekačky s ohledem na skladování přes zimní období a samozřejmě významná ohleduplnost k životnímu prostředí.

Výborné výsledky
Údržbou trávníku robotickými sekačkami Husqvarna Automower™ vytvoříte bez fyzické námahy a v tichosti rovnoměrný povrch vašeho trávníku. Sekání probíhá nepřetržitě, v porovnání s klasickými sekačkami častěji a méně intenzivně. Posečené kousky trávy jsou velmi malé, zůstávají ležet uvnitř trávníku a v kombinaci s přirozenou vlhkostí se rychle rozkládají a současně poslouží jako hnojivo. Majiteli odpadá starost kam s posekanou trávou a rovněž dochází ke snižování nákladů na hnojení.


Automower™ Solar Hybrid do 2100 m2: Výkonný model se samostatnou dobíjecí stanicí a solárním panelem. Dva naváděcí vodiče. Nastavení pomocí klávesnice v kombinaci s LCD displejem. PIN kód a zabudovaný alarm pro maximální bezpečnost. Výkon cca 75-110 m2 za hodinu podle světelných podmínek. Kapacita baterie 2,2 Ah.
Automower™ 220 AC do 1800 m2: Výkonnější model pro náročnější vlastníky. Samostatná dobíjecí stanice pro automatické dobíjení a naváděcí vodič. Nastavení pomocí klávesnice v kombinaci s LCD displejem. PIN kód a zabudovaný alarm pro maximální bezpečnost. Výkon cca 75 m2 za hodinu. Kapacita baterie 2,2 Ah.
Automower™ 230 ACX do 3000 m2: Proti modelu 220 AC navíc rychlejší nabíjení výkonnějším transformátorem, podsvícená klávesnice a LCD displej, bohatší řídicí software, silnější motory v kolech, dvojnásobná kapacita baterie, dva naváděcí vodiče pro složitější terén. Výkon cca 125 m2 za hodinu. Kapacita baterie 4,4 Ah.
Automower™ 210 C do 500 m2: Pro menší nebo oddělené snadno udržovatelné plochy. Sekání probíhá automaticky. Dobíjení provádí majitel pomocí nabíjecí šňůry. Nastavení pomocí ovládacích tlačítek v kombinaci se třemi LED diodami. Bezpečnostní PIN kód. Bez alarmu. Kapacita baterie 6 Ah.

www.husqarna.cz