Google překladač: English Deutsch
...inovativní RFID řešení pro pekaře

Společnosti PENAM, a.s., druhá největší pekárenská společnost v České republice, Barco, s.r.o., integrátor čárových kódů a RFID, a společnost Alfa Plastik, a.s., výrobce plastových výlisků a nástrojů pro plastikářskou výrobu, vyvinuly první českou RFID přepravku vhodnou pro nasazení v pekárenských výrobních a skladových provozech.
K vývoji první české RFID přepravky vedla snaha společnosti PENAM o zvýšení automatizace výrobních a skladových procesů, eliminaci ztrátovosti vratných obalů a zajištění plné dosledovatelnosti výrobků. Označování pekárenských přepravek RFID tagem je základním předpokladem pro nasazení RFID technologie napříč výrobními a skladovými provozy firmy a tím dosažení maximálního efektu plynoucího z nasazení RFID technologií.
RFID přepravka tak představuje jedinečné inovativní řešení svého druhu v ČR a pro český trh znamená významný posun ve vývoji a osvojení nových technologií jak pro oblast RFID a automatické identifikace, tak pro obalový průmysl. Technologicky se na řešení podílely společnosti Barco, integrátor RFID systémů, a společnost Alfa Plastik, zabývající se výrobou plastových výlisků a nástrojů pro plastikářskou výrobu. V tuto chvíli na první pohled jednoduché řešení v sobě nese několik měsíců vývoje, testování a hledání vhodné a ekonomicky přínosné kombinace obalů a pasivních radiofrekvenčních tagů. Jako vhodná RFID technologie pro tuto aplikaci byly zvoleny RFID UHF Squiggle tagy od společnosti Alien Technology splňující výkonové nároky na čtecí vzdálenost, spolehlivost i ekonomické požadavky na co nejnižší provozní náklady a zajištění rychlé návratnosti investice.

Ocenění roku 2008
Alfa plastik získala za RFID přepravku Penam ocenění logistických inovací LOG-IN 2008 v kategorii technické vybavení pro logistiku. Cena byla předána předsedou komise Tomášem Martochem, GS1 Servis.cz, na IX. Logistickém Business Mixeru.
RFID přepravka získala rovněž ocenění v soutěži Obal roku 2008 v kategorii přepravní a technologické obaly.

O RFID technologii
RFID je zkratka pro radiofrekvenční identifikace. RFID je bezdotyková automatická identifikace sloužící k přenosu a ukládání dat pomocí elektromagnetických vln. Mezi základní RFID komponenty pro ukládání a přenos informací patří čip (tag), umístěný na plastové podložce a spojený s anténou, pomocí které komunikuje. EPC kódem (Electronic Product Code) je jednoznačně identifikován výrobek či přepravní balení, snímač s anténou, který přes anténu zprostředkovává komunikaci s tagy a čte uložený EPC kód a softwarové vybavení (middleware), které filtruje a překládá data pro použití v informačním systému.

www.alfaplastik.cz

www.barco.cz
www.penam.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news