Google překladač: English Deutsch
pro detekci a lokalizaci osob ReTWis

Česká společnost RETIA dnes představila zcela nový unikátní produkt ReTWis, který dokáže rozpoznat a lokalizovat osoby, které jsou postiženy přírodní katastrofou, nehodou nebo se staly rukojmí teroristů. Toto řešení fungující na bázi ultra širokopásmové technologie (UWB) je totiž založeno na zjišťování a vyhodnocování pohybů ve sledované oblasti a dokáže rozpoznat i velmi malé pohyby, které mohou být průvodními jevy základních biologických funkcí člověka, jako je např. tlukot srdce a dýchání.

ReTWis je vhodný zejména pro využití u zásahových jednotek, protiteroristických komand nebo ozbrojených složek. Své využití nalezne i v civilním sektoru. Neocenitelnou pomůckou bude pro záchranáře, kteří vyhledávají osoby v troskách budov, nebo pro hasiče. ReTWis (Retia Through Wall Vision) je neocenitelný ve všech situacích, kdy je nezbytně nutné mít přesné informace o osobách, které se nacházejí za překážkou, a o jejich pozicích. Díky jedinečné technologii, kterou společnost RETIA vyvinula, může být zachráněn bezpočet lidských životů.

Policie a zásahové jednotky
V současné době, kdy hrozba teroristických útoků neustále vzrůstá, je úkolem policejních a ozbrojených složek těmto útokům předcházet. Samotný zásah bývá, vzhledem k tomu, že teroristé jsou ve většině případů ozbrojeni, vždy složitým a riskantním úkolem. Díky ReTWisu mají členové zásahové skupiny detailní informace o rozmístění útočníků a riziko při osvobozování se tak snižuje. ReTWIS dokonce dokáže s vysokou pravděpodobností určit i to, které osoby jsou útočníci a které rukojmí.

Záchranářské týmy a hasiči
Kromě vojenské oblasti lze ReTWis využít při vyhledávání živých osob v troskách budov po přírodních katastrofách. V těchto okamžicích rozhoduje čas. Díky využití ReTWis záchranáři zvýší efektivitu zásahu a pravděpodobnost vyproštění živých osob. Podobnou situaci zažívají i hasiči při hledání osob v v zakouřených budovách. Zkrácení doby pohybu hasičů v hořící budově zároveň snižuje riziko odříznutí ústupových cest.

O systému ReTWis
ReTWis je malé přenosné zařízení určené k vyhledávání a detekci osob za pevnými překážkami (zdi, sutiny, valy). Díky jedinečné technologii UWB dokáže detekovat i velmi malé pohyby, a tak nalézt i spícího či polomrtvého člověka. Využití ReTWisu se předpokládá nejen u zásahových či policejních jednotek, ale také u záchranářů či hasičů.

Rozměry 500 x 420 x 160 mm
Hmotnost 7 kg
Displej 2 D a 3 D barevný
Zorný úhel 130˚ horizontálně, 100˚ vertikálně
Dosah Až 20 m, v několika rozsazích
Detekční schopnost Stojící nebo pohybující se lidé
Provoz na jedno nabití baterií Více než 4 hodiny

O společnosti RETIA
Společnost RETIA je předním českým producentem speciální elektroniky. RETIA se zabývá jejím vývojem a má tři základní výrobní programy. Systém ReDat je komplexní řešení záznamu hlasu, dat zobrazovaných na počítačových monitorech a dodávky systémů s vysokou přidanou hodnotou (quality management, speech processing…). RETIA při vývoji systému ReDat spolupracuje s významnými výrobci telekomunikační techniky, jako jsou například Alcatel-Lucent, Siemens, Genesys, TTC Telekomunikace, Cisco a Etrali. Druhým výrobním programem je vývoj radarových systémů a elektroniky zbraňových systémů včetně jejich modernizace pro armády různých států. Novým a perspektivním oborem jsou lokalizační systémy využívající technologie UWB. Jedná se o mikrovlnné širokopásmové systémy.
RETIA, která má dnes již celosvětovou působnost, byla založena v Pardubicích v roce 1993 týmem špičkových odborníků z oborů zpracování, zobrazení a přenosu radiolokačních signálů a oboru telekomunikace.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news