Google překladač: English Deutsch

Víte, že pojízdné regály Mobirack společnosti Kredit zvětší úložnou kapacitu vašeho současného archivu až na dvojnásobek? Co byste řekli tomu mít k dispozici deset regálů na místě současných pěti? Plány na adaptaci nových prostor zřejmě můžete na dlouhý čas odložit. Zdvojnásobení počtu regálů je možné jenom díky obsazení nevyužitého místa dnešních uliček. Proto se regály Mobirack pohybují. Čtyři až šest uliček na pět regálů je opravdu luxusní plýtvání prostorem. Namísto toho jedna až dvě pohyblivé uličky, které si otevřete mezi správnými regály, zaručují obsluze dostatek pohodlí.

regal_1_1.jpg

Regály Mobirack se dodávají v nábytkovém a průmyslovém provedení ve variantách otevřených a polootevřených regálů nebo jako zamykatelné skříně. Jejich vnitřní vybavení je velmi rozmanité. Dovoluje uskladnit nejen obvyklé šanony nebo archivní krabice ale i předměty nestandardních rozměrů jako třeba velké výkresy, roury apod. Volitelným doplňkem regálů Mobirack jsou těsnící lišty. Ty skladovaný materiál chrání před světlem a prachem. Maximální konstrukční rozměry regálů Mobirack jsou 3 metry na výšku a 10 metrů na délku. Regály unesou zatížení do deseti tun. To je mimochodem nejvyšší hmotnost zařízení, které podle norem může obsluhovat člověk vlastní silou. U lehkých regálů do 2,5 metrů délky a zatížení do 1,5 tuny používá jednoduše madlo. Těžší regály jsou vybaveny ovládacím kolem nebo růžicí. Mechanický převod potom roztáčí hnací kola v podvozku regálu. Silou, která je bez větší nadsázky srovnatelná s námahou, kterou musíte vynaložit při stahování okénka v automobilu, uvedete do pohybu celou řadu impozantních regálů. Uzamčením pohonu krajní skříně je možné celý blok regálů ochránit před cizími osobami.

Standardizované regály, které se synchronně pohybují po nivelizovaném kolejišti vyvolávají mylnou představu, že se hodí jen do moderních budov a pravidelných otevřených místnostní. Ano, tam to regálům Mobirack nejvíc sluší. Takové realizace jsou ale podle jednatele společnosti Petra Ševčíka zatím spíše výjimečné. Projektanti Kreditu systém Mobirack mnohem častěji navrhují do členitých místností. Kombinací regálů různých délek se vyrovnávají s výklenky nebo volně stojícími sloupy. Výška regálů musí nejednou kopírovat kolísající výšku stropu. Nerovnou nebo mírně se svažující podlahu Kredit nivelizuje. Kolejnice podkládá plochými podložkami nebo je ukládá pod úroveň podlahy do vyfrézovaných drážek. Velké výškové rozdíly mezi kolejištěm a původní podlahou řeší instalací nepravé podlahy (například z dřevotřísky).

Více informací na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript