Google překladač: English Deutsch

Ve středu 1. února, byla v Praze podepsána smlouva mezi developerskou společností ECM a sdružením firem PSJ holding a Metrostav, která odstartuje přestavbu nejvyšší české budovy v podobě mrakodrapu v Praze na Pankráci. Sdružení PSJ holding a Metrostav si společnost ECM vybrala ve výběrovém řízení. Zakázka, jejíž finanční objem přesáhne částku 1,5 miliardy korun, by měla do poloviny roku 2007 přeměnit budovu na luxusní, 109 metrů vysoké administrativní centrum City Tower. Mrakodrap bývalého Československého rozhlasu bude mít 27 nadzemních a tři podzemní patra.

city_tower_1.jpg

Na 42 tisících čtverečních metrů nabídne i obchody, restaurace, multifunkční konferenční prostory a jedinečnou vyhlídkovou plošinu na střeše. Podzemní garáže budou disponovat více než osmi sty parkovacími místy.

„Kontrakt bezesporu představuje jednu z největších přestaveb, která se kdy na českém stavebním trhu objevila. Pro naši společnost je její realizace velice prestižní a zařadí se mezi nejvýznamnější zakázky patnáctileté historie firmy,“ uvedl Ing. František Vaculík, generální ředitel firmy PSJ holding, která City Tower postaví ve sdružení s Metrostavem. Ve stejném složení v současné době probíhá i další projekt ECM a to stavba multifunkčního objektu Europort v areálu ruzyňského letiště.
http://www.psj.cz