Google překladač: English Deutsch

Prvním komplexním firewallem pro instant messaging na světovém trhu je Barracuda IM Firewall. Americká společnost Barracuda Network ho uvádí na mezinárodní trhy poté, co loni úspěšně debutoval v severní Americe. V České republice ho bude prodávat Gesto Communications. Instant messaging je způsob komunikace v reálném čase prostřednictvím internetu a pomocí speciálního počítačového programu. Programy pro IM

BarracudaReseni.jpg

umožňují si dopisovat s dalšími uživateli služby, kteří jsou připojeni k síti. Další možností využití je výměna dokumentů. IM je ideální pomocník pro výměnu informací uvnitř firmy a pro pracovníky na služební cestě. Pracovník, který si program spustí, vidí na obrazovce všechny kolegy, kteří jsou také připojeni, a může jim jednotlivě nebo hromadně okamžitě odeslat zprávu. K dispozici je i konferenční režim. Stále častější využívání IM ve firmách a dalších organizacích zvyšuje nároky na zabezpečení provozu a archivaci zpráv. Barracuda IM Firewall je prvním nástrojem pro instantní messaging, který splňuje všechny tyto požadavky. Nabízí prostředky nezbytné pro zabezpečení, monitorování a správu veškeré IM komunikace ve firmě. Firewall zároveň funguje jako server pro instantní zprávy pro vnitřní firemní komunikaci. Protože se často jedná o důvěrné, mnohdy i tajné informace, kóduje interní IM zprávy pomocí 256 bitové enkrypce.
Barracuda IM Firewall zachytává a zaznamenává veškerý IM provoz jak z interního IM serveru, tak z veřejných IM služeb a sítí. Je kompatibilní s populárními IM službami, jako AOL, Yahoo!, MSN, ICQ a novou službou Google Talk. Firewall je schopen archivovat veškeré logy IM komunikace všech uživatelů po dobu pěti let. Monitorovací nástroje umožňují vyhodnocovat, jak často a jak dlouho jednotliví pracovníci firmy využívají IM služeb.
Firewall nabízí také možnost identifikace klíčových slov. Jejím prostřednictvím může administrátor sítě monitorovat zprávy a případně blokovat ty, jejichž obsah ohrožuje bezpečnost či porušuje etické zásady firmy.
Barracuda IM Firewall existuje v pěti modelech - 220, 320, 420, 620 a 820.
Podporuje až 7000 uživatelů. Organizace s více než 7000 uživateli mohou
spojit několik firewallů dohromady.
www.gestocomm.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news