Google překladač: English Deutsch
ideální řešení vašich automatizačních úloh

Firma AutoCont Control Systems ve spolupráci se společností MITSUBISHI ELECTRIC připravila pro své zákazníky zajímavou slevovou akci. Do konce roku 2008 je možné za cenu 299 000,- Kč (bez DPH) získat robota z nové řady RV-2AJ, notebook s předinstalovaným softwarem pro programování a diagnostiku robotu, manuál v českém jazyce a zdarma školení v Ostravě nebo v Praze.

Maximální výkon v kompaktním provedení
Kombinace malých rozměrů a dosahů přes 400 mm činí tyto roboty s 5 nebo 6 stupni volnosti použitelnými v aplikacích, kdy je nutné robota integrovat přímo do obsluhovaného zařízení nebo tam, kde je vyžadována instalace několika robotů v těsné blízkosti vedle sebe. Pokud je nutné zvětšit pracovní prostor, lze rameno robotu umístit na vozík lineárního pojezdu. Další možný způsob instalace je na strop.

Díky vysoké rychlosti a opakovací přesnosti jsou tyto roboty nejvhodnější k manipulačním úkonům, například k osazování malých součástek, k balení drobných předmětů, k nesení průmyslových kamer v oblasti kontroly kvality a jakosti apod. Širokou škálu uplatnění rovněž najdou v laboratořích a zdravotnických zařízeních při manipulaci se vzorky.
V neposlední řadě lze tyto roboty využít pro vybavení školních a univerzitních laboratoří jako zajímavý výukový prostředek.
Manipulaci s předměty je možné provádět s jedním elektrickým nebo dvěma pneumatickými chapadly. Vestavěné tlakové hadice, procházející tělesem ramene robotu, umožňují rychlé a snadné připojení tlakového vzduchu pro chapadlové nebo přísavné systémy. Úchopové systémy lze použít originální nebo od jiného výrobce (z důvodu nutnosti speciálního řešení, případně kvůli nižší ceně).

Jednoduchý provoz
Absolutní poziční enkodéry odstraňují potřebu přejezdu do referenční polohy po každém výpadku napájení nebo vypnutí stroje. Díky tomu jsou výrazně redukovány pracovní cykly zařízení. Všechny osy jsou vybaveny střídavými servomotory, které zajišťují maximální mobilitu a nekladou žádné nároky na údržbu. Za zmínku rovněž stojí jednoduché a snadno zvládnutelné programovací prostředí a účelná softwarová diagnostika funkcí a parametrů robotického systému.

Výkonná řídící jednotka
Srdcem robotického systému RV-2AJ je malá řídící jednotka osazená výkonným 64bitovým RISC procesorem. Řídicí jednotka podporuje multitasking (současné zpracovávání více úloh) a díky vysoké konektivitě (včetně podpory ETHERNETu) lze roboty snadno integrovat i do větších technologických celků.

K robotu RV-2AJ lze za zvýhodněnou cenu doobjednat následující příslušenství: ruční jednotku (Teaching Box), elektrické nebo pneumatické chapadlo, komunikační karty (Ethernet, Profibus, CC-link), kartu na ovládání dodatečných os, kabely pro V/V a pneumatické ventily.

Podrobnější informace, včetně technických katalogů a manuálů, lze najít na internetových stránkách www.accs.cz, oddíl Průmyslová automatizace – sekce roboty.

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..