Google překladač: English Deutsch

Ministři vlády České republiky předali ceny nejkvalitnějším a nejužitečnějším průmyslovým zónám v ČR. Pátý ročník ocenění „Průmyslová zóna roku“ vyhlašuje pod záštitou ministerstva průmyslu a obchodu agentura CzechInvest ve spolupráci se Sdružením pro zahraniční investice (AFI) a partnery projektu „Partnerství pro podporu přímých zahraničních investic v České republice“.

Honeywell_1.jpg

Jako průmyslová zóna s největším ekonomickým přínosem byla vyhodnocena Brněnská průmyslová zóna – Černovická terasa, zónou s největším společenským přínosem byla v roce 2004 Průmyslová zóna Ostrava Hrabová – 1. etapa. Urbanisticky nejvhodněji řešenou průmyslovou zónu připravuje soukromý developer v Ostravě – CTPark Ostrava, a tzv. Brownfieldem roku se stala Průmyslová zóna Škoda Plzeň.

„Jsem zejména rád, že ocenění získaly i průmyslové zóny v Moravskoslezském kraji, což dokazuje, že podpora průmyslových zón je pro hospodářsky postižené regiony jasným přínosem. Tyto zóny zaznamenaly v minulém roce a půl výrazný nárůst přílivu zahraničních investorů, jejichž pozitivní reference budou mít určitě pozitivní vliv i na budoucí vývoj v této oblasti,“ uvedl ve svém projevu během slavnostního večera ministr průmyslu a obchodu Milan Urban: „Smyslem soutěže Průmyslová zóna roku je ocenit ty, kteří jsou schopni takové průmyslové zóny budovat a svým úspěchem inspirovat další.“

„Včasně připravené průmyslové zóny přispěly k tomu, že si ČR podle mezinárodních studií stále drží jednu z nejlepších pozic v objemu přilákaných investic na jednoho obyvatele ze všech zemí střední a východní Evropy,“ upozorňuje Radomil Novák, generální ředitel agentury CzechInvest, a doplňuje: „V podpořených zónách se už 280 investorů zavázalo vytvořit téměř šedesát tisíc pracovních míst.“

Ocenění „Průmyslová zóna roku 2004“ byla udělena v kategoriích:

Průmyslová zóna s největším ekonomickým přínosem:
1. Brněnská průmyslová zóna - Černovická terasa
2. Průmyslová zóna Královský vrch - Kadaň
3. Průmyslový park Cheb


Průmyslová zóna s největším společenským přínosem:
1. Průmyslová zóna Ostrava - Hrabová (1. etapa)
2. Průmyslová zóna Třinec - Baliny
3. Průmyslový park Kopřivnice


Průmyslová zóna s nejvhodnějším urbanistickým řešením:
CTPark Ostrava


Brownfield roku:
Průmyslová zóna Škoda Plzeň / HQU International a.s.


Nejzdařilejší rekonstrukce podnikatelského objektu v roce 2004 (v rámci programu Reality /OPPP):
Závod společnosti Beneš a Lát, slévárna a strojírna a.s.


Zvláštní ocenění „Manažer průmyslové zóny“:
Petr Matoušek, manažer Severní průmyslové zóny Písek – Čížovská
Nominováni na toto ocenění dále byli: Jiří Strádal, manažer Průmyslového parku Cheb a Miroslav Netolický, manažer Průmyslové zóny Moravská Třebová.


Do soutěže byly zařazeny průmyslové zóny, které odpovídají definici dle Programu na podporu rozvoje průmyslových zón ministerstva průmyslu a obchodu a agentury CzechInvest, a především zóny, ve kterých v daném období oznámil investici alespoň jeden investor z oblasti zpracovatelského průmyslu, strategických služeb nebo technologických center. Kritéria hodnocení odrážejí kvantitativní i kvalitativní hlediska rozvoje průmyslových zón v průběhu roku 2004.

Na základě Programu na podporu rozvoje průmyslových zón ministerstva průmyslu a obchodu bylo do konce roku 2004 podpořeno celkem 89 průmyslových zón. Investoři už obsadili téměř 70 % připraveného území, což představuje optimální obsazenost. Zbývající plocha je nyní k dispozici desítkám zájemcům z řad investorů, kteří v současné době hledají vhodnou lokalitu v ČR. Na každou korunu státního rozpočtu, která byla na budování průmyslových zón vynaložena, nyní připadá 32 Kč investovaných soukromými společnostmi do nových výrobních závodů.
Zdroj: CzechInvest

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news