Google překladač: English Deutsch

Specialista na lineární pohyb, společnost HepcoMotion, nabízí lineární vodicí systém pro náročná pracovní prostředí. Robustní kvalita konstrukce, odolávající nepříznivým vlivům prostředí, je standardní vlastností lineárního vodícího systému od společnosti HepcoMotion. Ocelové kluzné vedení je třikrát tužší než systémy z kompozitního hliníku. Dalším důvodem pro vynikající vlastnosti systému GV3 v náročných podmínkách je koncept „V“, vyvíjený již přes padesát let. Jednou z hlavních předností principu „V“ systému GV3 je jeho samočisticí schopnost, díky které dochází k odstraňování nečistot z kluzného vedení. Významný je také rozsah posunu kluzných lišt systému GV3 s těsnícími uzávěry společnosti HepcoMotion před nutností provést opětovné mazání. V případě většiny náročných aplikací je tedy systém GV3 naprosto bezúdržbový.

Přirozeně nízké tření systému GV3 znamená, že se systému výborně daří ve vysokorychlostních aplikacích vyžadujících dlouhodobou přesnost. Kromě nízké provozní hlučnosti znamená nízké tření také to, že ve většině případů je možný provoz „na sucho“, bez potřeby udržovat mazivo mezi kluznou lištou a kolečkem. Tato schopnost suchého provozu je obzvláštně výhodná při použití v jaderných elektrárnách, kde lze vodicí kolečka „V“ interně namazat speciálním mazivem na celou dobu jejich životnosti.

Co se nákladů za celou dobu životnosti stroje týče, je systém GV3 mnohem lepší než alternativní systémy, obzvláště ve znečištěném prostředí. Nízké tření znamená nízkou spotřebu energie a dlouhé intervaly mezi mazáním snižují náklady na údržbu. Pro porovnání, jednokolejnicový systém s obíhajícími kuličkami je velice náchylný k pronikání nečistot do stopy kuličky, následnému selhání bloku a trvalému poškození kolejnice.

To nejhorší, co se může stát systému GV3, je nutnost vyměnit ložisko – tento úkol lze snadno splnit bez jakéhokoliv dopadu na kluznou lištu. Díky seřiditelným výstředným ložiskům funguje systém GV3 i v opotřebovaném stavu – u jiných systémů by bylo potřeba provést výměnu.

V náročných pracovních prostředích je častým požadavkem odolnost proti korozi. Významnou předností systémů GV3 je nejen to, že odolnost proti korozi je jejich standardní vlastností, ale také to, že tato řada nabízí široký výběr různých materiálů, pomocí kterých lze dosáhnout toho nejvýhodnějšího kompromisu mezi odolností proti korozi a opotřebitelností. Pokud to podmínky dovolí, může společnosti HepcoMotion například použít odlehčené hliníkové plechové podložky a přírubové svorky se speciální anodizovanou povrchovou úpravou. Ta zajišťuje vyšší odolnost proti korozi než nerezová ocel a společnost HepcoMotion® navíc nabízí celou řadu dalších povrchových úprav.

Dalším důvodem pro skvělé vlastnosti systému GV3 je vynikající povrchová úprava. Jednoduše řečeno, čím lepší povrchová úprava, tím menší pravděpodobnost koroze povrchu a z tohoto důvodu společnosti HepcoMotion významně investovala do odpovídajících výrobních zařízení.

Kromě třech tříd přesnosti kluzných lišt si zákazník nakupující systém GV3 může také vybrat mezi dvouložiskovým a dvouřadým formátem. Ložiska vytvrzena a opracována pro vysoké tolerance a přizpůsobení se vodicím lištám tak, aby odpovídala daným aplikacím a přizpůsobovala se nesprávným vyrovnáním. Systémy dvouřadých ložisek mají vysokou kapacitu radiální zátěže a jsou ideální do drsných klimatických podmínek a pro vysoké otáčky tam, kde je vyžadována obzvláště dlouhá životnost.

Další možností je ložisko HepcoMotion do vysokých teplot a do vakua. Dokáže dlouhodobě fungovat při teplotách až 200°C.

Produkty společnosti HepcoMotion odolné proti korozi a vhodné do náročných pracovních prostředí nejsou pochopitelně omezeny na základní lineární systémy X-Y. Společnost také nabízí kompletní prstencové vodicí systémy. Pro náročné aplikace například vyrábí vysokozátěžové systémy s jednou nebo dvěma hranami, včetně nerezových ložisek do průměru 95 mm.

www.hepcomotion.com

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news