Google překladač: English Deutsch

Charakteristickým důsledkem napadení dřevokazným hmyzem, hlavním škůdcem stavebního dřeva, jsou tzv. požerkové chodbičky. V naší klimatické oblasti se nejčastěji vyskytují různé druhy dřevokazných brouků, například tesaříci, červotoči, hrbohlavi, pilořitky, případně mravenci. Účinně a dlouhodobě proti nim dřevo chrání nové vodou ředitelné napouštědlo značky BALAKRYL. BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO proniká hluboko do struktury dřeva, odpuzuje vodu a přitom zachovává přirozenou kresbu dřeva, které ochrání nejen proti dřevokaznému hmyzu, ale i proti dřevozabarvujícím houbám a plísním. Nový BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO nabízejí v bezbarvém provedení a dvou velikostech balení například prodejny sítě Dům barev.

Balakryl_Napoutdlo_2_l

Dřevokazným hmyzem je myšlen hmyz, který v některém ze svých vývojových stádií škodí dřevu mrtvému, případně i živým, rostoucím dřevinám. Většina druhů dřevokazného hmyzu patří k obyvatelům lesa a napadá stromy zdravé, oslabené, ale i těžené ležící dřevo. Menší počet druhů dřevokazného hmyzu ohrožuje i výrobky ze dřeva. Například tesaříci nebo červotoči jsou, s ohledem na rozsáhlost možných škod na stavebním dřevě, pokládáni za velmi nebezpečné škůdce. Ochranou dřeva proti napadení dřevokazným hmyzem je napuštění vhodným přípravkem, například novinkou BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO.
Vodou ředitelné tekuté fungicidní BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO je určeno k napuštění dřeva před použitím vodou ředitelných i syntetických laků, lazur, krycích barev a emailů. Napouštědlo lze aplikovat i pod olejové nátěrové hmoty na dřevo. Novinka, která nahradila dosavadní výrobek BALAKRYL Finorit, obsahuje účinné látky, chránící dřevo proti dřevokaznému hmyzu a dřevozabarvujícím houbám a plísním (proti hnilobě) ve venkovním prostředí nebo v interiérech se zvýšeným nebezpečím napadení dřeva. BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO zajišťuje ochranu dřevěných staveb, trámů, plotů, okenních rámů, zahradního nábytku nebo třeba pergol. Ochranné látky obsažené v novince BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO pronikají hluboko do struktury dřeva a prodlužují životnost vrchního nátěru.
Příprava povrchu a postup práce

  1. Všechny podklady musí být suché, hladké, čisté, zbavené vosku, mastnot, prachu a jiných nečistot. Z povrchu dřeva je třeba odstranit i veškerou pryskyřici. Tmavší (šedá) místa dřeva musí být při použití napouštědla pod bezbarvé nebo lazurovací laky odstraněna vybroušením. Vybrousit se musí zejména dřevo, které bylo delší dobu vystaveno povětrnostním vlivům a po vybroušení nebylo natřené. Vlhkost dřeva smí být nejvýše 12 %. Teplota podkladu a okolí nesmí klesnout pod 15°C. Relativní vlhkost vzduchu by neměla být vyšší než 75 %.
  2. Obsah balení před aplikací důkladně protřepejte. Poté napouštědlo nanášejte štětcem, válečkem, namáčením nebo impregnací na suché, opracované nebo surové dřevo zbavené kůry a lýka. Nanášení stříkáním je zcela nevhodné.
  3. Aplikujte ve 2 vrstvách. Napuštěný povrch nesmí být broušen.
  4. Po úplném zaschnutí se na ošetřený povrch aplikuje vrchní nátěr, lazura nebo lak.
  5. Po použití pomůcky ihned omyjte vodou.

Balakryl_Napoutdlo_05_lDoba schnutí: 2-4 hod. při teplotě 23°C. Nižší teplota a vyšší vlhkost vzduchu zpomalují zasychání. Biocidní účinek se projeví ihned po zaschnutí.
Vydatnost: 80 – 120 ml/m2 (stačí pro dosažení účinné ochrany)
Odstín: bezbarvý
Balení: 0,5 l; 2 l
Aplikace: štětec, váleček, namáčení nebo impregnace
Doporučená cena: 85 Kč/ balení 0,5 l; 285 Kč/balení 2 l

Napouštědlo není určeno k nátěrům dřevěných materiálů přicházejících do přímého styku s potravinami a krmivy a pro nátěry dětských hraček, včelích úlů a skleníků.

Nový obal pro BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO
BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO je dalším z výrobků BALAKRYL v obalu s novým designem. Důraz při navrhování nových obalů byl kladen především na srozumitelnost a čitelnost. Na přední i zadní etiketě jsou uvedeny benefity výrobku, především vysoká kvalita a vodou ředitelné složení. Nové balení je výrazné a nezaměnitelné. Specifické výrazné barevné odlišení jednotlivých řad (nátěrové hmoty na dřevo - hnědá barva, materiály na kov - tyrkysová barva, BALAKRYL UNI lesk – červená barva, BALAKRYL UNI mat - modrá barva atd.) usnadňuje orientaci v regálu a snadno upoutá pozornost. Makro fotografie na přední části obalu jasně informují, na jaké podklady lze výrobek použít, i bez čtení zadní etikety.
BALAKRYL NAPOUŠTĚDLO zakoupíte v prodejnách barev a laků, například v síti prodejen Dům barev.
Více informací o novince na www.balakryl.cz. Infolinka: 800 101 000.

Značka Balakryl
Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let min. století. Na konci roku 1985 byla zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Jejich raketový vzestup se datuje rokem 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala početnou obec zákazníků. Od 6. dubna 2009 patří značka Balakryl pod křídla americké společnosti PPG.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news