Google překladač: English Deutsch

Novou divizi Inaxes založila v Dobrušce společnost Proma. Představila ji v září na Mezinárodním strojírenském veletrhu a v listopadu už má rozjednané zakázky za 140 miliónů korun. Divize Inaxes je zaměřena na vývoj, výrobu a prodej CNC strojů pod stejnojmennou obchodní značkou. „K založení nové divize nás vedly více než 10-ti leté zkušenosti a znalosti potřeb trhu východní Evropy a zemí Ruské federace. To byl hlavní impuls ke vzniku tohoto nového sortimentního proudu.

DSC_0047_Inaxes.jpg

Opakovaná poptávka zákazníků z České republiky i dceřinných společností zřetelně ukázala, že i ve vysoce konkurenčním prostředí lze najít prostor pro stroje s optimálním poměrem výkonu, ceny a kvality,“ uvedl marketingový ředitel společnosti Proma CZ Zdeněk Slavík.
Divize strojů INAXES využívá všech výhod zavedeného obchodního systému v Proma CZ a dceřinných společnostech a samozřejmě i jejího stabilního zázemí po stránce personální, administrativní a technické včetně marketingové podpory značky.
Vlastní vývoj a výroba nových strojů byla zahájena na konci minulého roku a několikaměsíční intenzívní přípravná fáze vyvrcholila premiérovým představením zástupců strojů řady Inaxes na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v rámci expozice společnosti Proma CZ. Zdařilá prezentace spolu s odborností personálu oslovila výraznou skupinu zájemců o pořízení CNC obráběcí technologie. Během pěti veletržních dní byly stroje v neustálém provozu, při kterém se úspěšně vyráběly vzorky z nerezové oceli, která je na obrábění jedna z nejnáročnějších.
Zákazníky oslovilo především zdařilé konstrukční řešení využívající komponenty z Německa, Itálie či Japonska, což je spolu s použitými řídícími systémy renomovaných značek, na něž jsou evropští uživatelé navyklí, zárukou přesnosti a rychlosti prováděných výpočtů a stability systému. Nová řada CNC strojů značky Inaxes má některá originální řešení, jež jsou výsledkem vlastního vývoje a kromě vysoce kvalitních zahraničních komponentů využívá i vysoce kvalitní soustružnické a frézovací monolitní nástroje od českého výrobce. Současný, čistě zpracovaný design strojů, jejich víceúčelovost, bezpečnost a pohodlné ovládání odpovídají trendům a požadavkům na moderní systémy obsluhy.
Jako součást celého projektu je pamatováno i na uživatele CNC technologií z řad výukových středisek a školství, pro něž společnost vyvinula stroje menších rozměrů. Jejich základem jsou klasické obráběcí stroje značky Proma, které jsou upraveny pro číslicové řízení a vybaveny řídícím systémem vyvinutým v České republice na zakázku.
„O správnosti tohoto kroku nás přesvědčilo pozitivní hodnocení projektu od zákazníků v České republice. Rozjednané zakázky v objemu 140 mil. Kč jsou solidním základem pro další rozvoj divize. Sortimentní rozšíření v roce 2007 a postupné rozšíření divize do všech zemí skupiny Proma-Group, tedy na Slovensko, do Polska, Ruska, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny a Rumunska bude v prvních dvou letech představovat téměř 25% celkového obratu mateřské společnosti,“ dodal Slavík.
Mateřská společnost Proma CZ drží na českém trhu významné místo v prodeji elektronářadí, jako distributor značky Ferm a se stroji vlastní značky PROMA má i významný podíl v prodeji techniky na zpracování dřeva a kovů. V loňském roce se export nářadí a strojů podílel na celkových tržbách firmy více než 50 procenty. Firma v současné době zaměstnává přes 300 lidí a stále přijímá nové pracovníky do nově budované divize Inaxes.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..