Google překladač: English Deutsch

V návaznosti na informace předané minulý pátek na evropském odborovém fóru se dnes uskutečnilo setkání vedení
Alstomu a zástupců odborů, které zahájilo diskusi o situaci v brněnském závodě. Následně byly informace z jednání  předány všem zaměstnancům.

Následně byly informace z jednání předány všem zaměstnancům. V důsledku celosvětové hospodářské krize a omezování výstavby nových uhelných elektráren v Evropě bude výrobní závod v Brně v následujících letech čelit vážnému nedostatku zakázek. Tato situace ve spojení s nedostatečnou konkurenceschopností může způsobit závodu vážné problémy. Dlouhodobý a trvalý nedostatek objednávek počínaje létem 2010 zapříčinil, že pokračování výroby kotlů v tomto závodě je nadále nemožné.
Servis elektrárenských zařízení pro Českou Republiku a Slovensko, retrofity kotlů a ohříváky vzduchu vykazují dobrou perspektivu návratnosti a počítá se dále s pokračováním v činnosti a dalším rozvojem.

Dnešní jednání mezi vedením firmy a zaměstnanci proběhlo v konstruktivním duchu a vytvořilo předpoklady pro oboustranné pochopení situace a nastavení parametrů dialogu s cílem najít účinné východisko. V současné době má závod uzavřeny objednávky na výrobu až do léta 2010, což oběma stranám dává dostatečný prostor nalézt oboustranně přijatelná řešení.

Alstom v současné době v Brně zaměstnává 667 lidí, z čehož 400 souvisí s výrobou kotlů.

Více informací najdete zde.

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
152021
22262728
2930     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce