Google překladač: English Deutsch
zvyšuje bezpečnost podnikových počítačů

Společnost Intel opět zvýšila bezpečnost stolních počítačů. Uvádí na trh nejnovější generaci procesorové technologie Intel® vPro™ s novými funkcemi, které zvyšují zabezpečení proti hackerům, virům a dalším hrozbám. Procesorová technologie Intel vPro obsahuje nový výkonný procesor Intel® Core™ 2 Duo, čipovou sadu Intel® Q35 Express a řadu technologických inovací zlepšujících možnosti zabezpečení a správy stolních počítačů. Novinkou jsou i dříve těžko představitelné funkce, například nastartování a oprava počítače bez funkčního operačního systému nebo pevného disku. Firmy díky tomu budou moci snížit náklady spojené s drahými a časově náročnými návštěvami techniků a rovněž šetřit energii díky možnosti bezpečně zapnout a vypnout počítač dle potřeby.

Copy-of-vProDesktop_highres.jpg

Bezpečnostní funkce nejnovější procesorové technologie Intel vPro (kódově označované Weybridge) jsou navrženy tak, aby počítač chránily před softwarovými útoky a odfiltrovaly a potíraly viry a další nebezpečí.

„Podnikový počítač se stal ještě více bezpečným,“ řekl Robert B. Crooke, viceprezident a generální ředitel Business Client Group společnosti Intel. „Nová generace procesorové technologie Intel vPro přináší nové možnosti správy a zabezpečení a rovněž podporu od všech předních výrobců osobních počítačů a dodavatelů softwarových řešení na světě.“

Úplnou novinkou je technologie Intel® TXT (Trusted Execution Technology, kódově označovaná jako LaGrande). Intel® TXT chrání data ve virtualizovaném počítačovém prostředí, což představuje důležitou funkci, neboť IT manažeři stále více uvažují o využití nových možností virtualizace. V kombinaci s novou generací virtualizační technologie – Intel® Virtualization Technology for Directed I/O – Intel TXT zajišťuje vyšší odolnost monitorů virtuálních strojů před útoky, které nelze zjistit současnými softwarovými aplikacemi. Díky hardwarové izolaci příslušných částí paměti jsou data v jednotlivých virtuálních oddílech chráněna před neautorizovaným přístupem z jiného oddílu.

Kromě toho společnost Intel vybavila procesorovou technologii Intel vPro vylepšenými filtry System Defense Filters. Tyto filtry odhalí v síťovém provozu celou škálu různých nebezpečí.

Nejnovější verze procesorové technologie Intel vPro rovněž přináší první integrovaný takzvaný trust agent s vůbec první certifikací od společnosti Cisco, a představuje tak zatím jediné řešení správy nezávislé na dostupnosti operačního systému, které je kompatibilní s 802.1x. Tento trust agent IT uživatelům produktů Cisco umožní správu systémů i v případě, kdy jsou vypnuté nebo s havarovaným operačním systémem, a to bez jakéhokoli snižování míry zabezpečení 802.1x sítí a síťových produktů Cisco* Self-Defending Network.

Možnosti správy PC dále rozšiřuje nejnovější generace technologie Intel® AMT (Intel Active Management Technology). Intel® AMT umožňuje inventarizaci a opravy počítačů, které jsou „mimo provoz“, tedy vypnutých PC nebo počítačů s havarovaným operačním systémem. Nejnovější verze poskytuje kromě jiného komfortní nástroje vzdálené konfigurace a podporu aktuálních průmyslových standardů. Společnost Intel očekává, že počítače s nejnovější verzí procesorové technologie vPro budou mezi prvními produkty odpovídajícími specifikacím Distributed Management Task Force DASH 1.0 a Web Services Management (WS-MAN).

Nový procesor Intel® Core™ 2 Duo v kombinaci s čipovou sadou Intel® Q35 Express navíc dále zvyšuje efektivitu využití energie, vyplývající z vyššího výkonu a nižší spotřeby. Umožňuje tak zákazníkům dosahovat jejich vlastní cíle v oblasti ekologie a naplňovat požadavky Energy Star*. V oblasti nejprodávanějších procesorů je procesorová technologie Intel vPro ve srovnání s předchozí generací o 30 procent výkonnější a zároveň má výrazně nižší spotřebu energie.

Počítače s technologií Intel vPro dnes nabízejí klíčoví výrobci a prodejci počítačů po celém světě. V současnosti tuto technologii zavádí více než 350 firem, každá v objemech od tisíců po statisíce stolních počítačů.

„Zákazníci nám říkají, že chtějí partnera, který jim pomůže zjednodušit IT,“ uvedl Vivek Mohindra, viceprezident Dell Product Group. „Náš OptiPlex 755 má jedny z nejlepších možností správy včetně procesorové technologie Intel vPro, takže zvyšuje efektivitu práce IT odborníků a umožňuje jim zaměřit se spíše na inovace než na údržbu systémů.“

„Bezpečnost a správa klientských systémů jsou hlavním předmětem zájmu našich podnikových zákazníků,“ doplnil Kevin Frost, celosvětový viceprezident HP Business PC. „Abychom dostáli požadavkům našich klientů, podporuje HP procesorovou technologii Intel vPro. Díky zpřístupnění jejích inovativních funkcí na nejširší škále stolních a přenosných počítačů je HP lídrem trhu bezpečných počítačů postavených na vPro.“

„Nový stolní počítač ThinkCentre M57 kombinuje inovativní technologii společnosti Lenovo označenou ThinkVantage Technologies s technologií Intel vPro, aby tak vznikl bezpečný a lehce spravovatelný počítač, který snižuje celkové náklady na vlastnictví,“ řekl Dilip Bhatia, výkonný ředitel divize Global Desktop Marketing, Lenovo. „Zákazníci, kteří hledají stabilní, bezpečné a snadno spravovatelné počítače, zjistí, že naše stolní a přenosné počítače jim zjednoduší správu výpočetní techniky v jakýchkoli podmínkách.“

Energeticky efektivní výkon, vyšší zabezpečení a snadnou správu společně s bezdrátovou komunikací mají firmy k dispozici rovněž v noteboocích s mobilní technologií Intel® Centrino® Pro, uvedenou na trh letos v květnu.

O společnosti Intel
Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti inovací polovodičů a vývoje technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news