Google překladač: English Deutsch

Apple iPAD 2 k prezentaci super, k práci méně

Když si pořídíte iPad 2, stane se vaší pravou rukou. V tom je vtip jeho inovativního designu. Přestože je 8,8 mm tenký a váží jen 601 g, nabízí dvoujádrový procesor A5, dvě kamery pro FaceTime a nahrávání HD videa, 10hodinovou výdrž baterie, systém iOS 5 a službu iCloud.1 Nebudete věřit, že něco tak tenkého může mít takový výkon.

recenze-01

Vysoký výkon a hlavně výdrž

Dvě výkonná jádra v jednom čipu A5 znamenají, že iPad zvládne dvakrát víc práce najednou. Přepínání mezi aplikacemi je hladké, aplikace se spouštějí rychle a vše, čeho se dotknete, reaguje okamžitě. Až s devítinásobným grafickým výkonem proti iPadu první generace je vše na iPadu 2 ještě plynulejší a realističtější, od hraní her až po prohlížení fotek. Více než desetihodinová výdrž baterie je ověřena v redakci.

Vestavěné aplikace

Procházejte web, vyřizujte e-maily, sledujte filmy, hrajte hry a nejen to. Nechte si doručovat oblíbené publikace do Kiosku. Zapojte se do konverzace prostřednictvím služby iMessage. A pamatujte na vše důležité s Připomínkami. iPad zcela změní váš obvyklý systém práce. Pro konverze je však třeba stáhnout externí aplikace.

Nemáte svoje Apple ID?

Tak vstupte na net a zaregistrujte se u Apple, jde to jak bez kreditní karty, tak i s ní – navíc budete plnohodnotným členem Apple rodiny s možností nakupovat cokoli do svého iPADu či iPhonu.

App Store – více než 140 000 aplikací pro iPad

Aplikace na iPadu vypadají a chovají se úplně jinak než vše, s čím jste se dosud setkali. Aplikace pro práci, zábavu i vše mezi tím, jsou v obchodě App Store doslova na dosah ruky. A denně přibývají další. Kiosek je jednou z přihrádek (trafika), která udržuje odběry vašich oblíbených novin a časopisů na jednom praktickém místě. Automaticky se zde objevují nová vydání. Nemáte co číst? Klepněte na tlačítko a vyberte si z nových titulů.

iOS 5 – prý nejvyspělejší mobilní operační systém na světě

iOS je operační systém iPadu. Umožňuje vše vidět a dělat pouze pomocí prstů na obrazovce. Obsahuje výkonné, nápadité a zábavné vestavěné aplikace, které budete každý den často používat. S více než 200 novými funkcemi ve verzi iOS 5 – včetně Kiosku, služby iMessage a Oznamovacího centra – je iOS dalším důvodem, proč se žádné jiné zařízení iPadu ani zdaleka nepřibližuje.

Nový iOS 5 organizuje aplikace s odebíranými časopisy a novinami v Kiosku: složce, kde se rychle a snadno dostanete ke svým oblíbeným publikacím. App Store rovněž obsahuje novou kategorii pro odběry novin a časopisů. Dostanete se do ní rovnou z Kiosku. Nově zakoupené publikace se rovnou ukládají do složky Kiosek. Potom je Kiosek automaticky na pozadí aktualizuje o nová čísla – včetně nových titulních stránek. Jako by vám časopis přišel do schránky. Jen je to o trochu lepší.

Wi-Fi a 3G – dvě možnosti připojení ke světu

Každý iPad je vybaven pokročilou bezdrátovou technologií standardu 802.11n. Ta automaticky vyhledává dostupné sítě Wi-Fi, do kterých je možné se připojit několika klepnutími. iPad je k dispozici také v provedení s rozhraním 3G. Pokud se tedy nacházíte mimo síť Wi-Fi, například když kempujete nebo jedete autem, můžete stále používat internet, stahovat e-maily nebo zobrazovat navigační pokyny.

Kryt Smart Cover, skvělý vzhled a ještě lepší manipulace

Kryty Smart Cover a přístroj iPad 2 jsou stvořeny jeden pro druhého. Kryt Smart Cover je k iPadu přichycen vestavěnými magnety, takže k němu dokonale pasuje. Nezajišťuje tak pouze ochranu, ale zároveň iPad probouzí, umožňuje ho postavit do vzpřímené polohy a celkově ho rozjasní. Geniálně jednoduché, jednoduše geniální.

Displej s LED podsvícením

iPad je jeden velký, nádherný displej – 9,7" vysokého rozlišení pro fotky, filmy, webové stránky, knihy a další. LED podsvícení poskytuje neuvěřitelně ostrý a jasný obraz. A to i na místech s tlumeným osvětlením, například v letadle. A díky technologii IPS (in-plane switching) nabízí široký zorný úhel 178°, takže si každý užijte jasný pohled. Cena na Alza.cz: 11 499 Kč s DPH.