Google překladač: English Deutsch

Společnost Parker Hannifin oznámila, že dodala firmě Regula Servis přístroje IcountACM20 pro potřeby slovenské armády. Unikátní filtry Parker umožňují udržovat čistotu paliva při jeho tankování do letadel.

Armádní kontrolní úřad slovenského letectva okamžitě zařadil počítání částeček jako standard pro monitorování znečištění paliva poté, co shlédl demonstraci funkce Parker IcountACM20. Po třech letech nyní vlastní čtyři přístroje IcountACM20, které pracují v palivových laboratořích v Žilině, na severu Slovenska, na hlavní letecké základně ve Sliači, která je ve středu země, vrtulníkové základně v Prešově na východě Slovenska a základně dopravního letectva v Kuchyni.

Na základě úspěšného zavedení IcountACM20 zavedla společnost Regula Servis do letectva IcountPD jako trvalou inline metodu pro monitorování dodávek paliva do letadel.

Slovenské letectvo chce mít v dnešní době neustále pod kontrolou, zda je kvalita jimi používaného paliva dobrá či nikoliv. Z tohoto hlediska je instalace a specifikace IcountPD vyzkoušena a představuje jednoduchý, nenáročný a velmi úspěšný způsob monitorování, což se prokázalo během posledních 12 měsíců. Úspěch IcountPD vedl slovenské letectvo k vybavení dalších devatenácti plnicích vozidel produkty IcountPD.

Při měření paliva na výtokové straně filtrů je IcountPD nastaven na alarm podle ISO kódu 18/16/14. Pokud dojde ke vzniku kontaminace, např. částečkami vody nebo nečistot, bude to IcountPD detekovat jako kontaminaci, spustí se optický alarm, který potom přeruší výdaj paliva zapnutím logického relé zapojeného v obvodu systému „DEAD MAN“ u plnicí cisterny.

Před instalací IcountPD byla neznámá kvalita tankovaného paliva a nebylo ji možné monitorovat. S instalačními náklady nižšími než 2000 euro umožňuje zařízení pro monitorování podmínek Parker IcountPD zvýšit úroveň důvěry v kvalitu paliva a postupy při manipulaci u slovenského letectva.
www.parker.cz