Google překladač: English Deutsch

MANN+HUMMEL rozšiřuje obchod s vodou z Asie do Evropy. Cílovými zákazníky jsou obory a podniky, které potřebují technologickou vodu vysoké kvality nebo ultrafiltrovanou odpadní vodu. Tato firma, která se specializuje na filtraci, přenesla dlouholeté zkušenosti z filtrace v automobilovém průmyslu do nového designu zařízení na ultrafiltraci vody na základě membránových modulů s optimalizovanou geometrií proudění. Pomocí rozšířeného portfolia výrobků chce koncern objevit nové oblasti použití a skupiny zákazníků.

mann-01

Dalším milníkem strategie růstu a diverzifikace společnosti MANN+HUMMEL je evropský trh s vodou. Tento specialista na filtraci se sídlem mateřské společnosti v Ludwigsburgu představil počátkem listopadu na veletrhu Aquatech 2011 v Amsterdamu poprvé v Evropě své progresivní technologie na úpravu vody. „Mezinárodní veletrh je ideální platformou pro prezentaci našich nových výrobků mezinárodní veřejnosti a odstartování naší expanze na evropský trh s vodou,“ vysvětlil ředitel obchodní divize voda Josef Parzhuber. „Voda je jedním z našich strategických oborů. Převádíme svou sedmdesátiletou zkušenost s filtrací do nových oblastí použití, abychom pomocí inovativních technologií objevili nová obchodní působiště a tím snížili závislost na konjunktuře automobilového průmyslu“.

Koncern v Amsterdamu představí inovace ve filtrování vody. Nový design modulárního zařízení integruje až 50 filtračních modulů. Optimální geometrie toku a proudění v nově koncipovaném modulovém designu a kompaktní integrativní konstrukce snižují množství použitého materiálu, nároky na místo a spotřebu energie a zvyšují průtokový objem: filtrační výkon je vyšší. Dle použití specifická frekvence čištění modulů prostřednictvím efektivního zpětného praní vzduchem snižuje spotřebu energie a chemických čistidel pro regeneraci membrány.

mann-02

Membránou z polyétersulfonu (PES) rozšiřuje MANN+HUMMEL portfolio svých produktů. Díky jí může tento specialista na filtraci objevit nové oblasti použití filtrace vody, dostát vyšším požadavkům na teplotní a chemickou odolnost, například v potravinovém a nápojovém průmyslu a v oboru biotechnologie. Membrána ve spojení s optimalizovanou geometrií proudění a novým modulovým designem nabízí vyšší životnost za běžných a extrémních provozních podmínek. Podle specifických požadavků na životnost a provozní podmínky jsou k dispozici membrány z PES a PAN (polyakrylnitrilu).

MANN+HUMMEL provozuje dvě výzkumné a vývojové pobočky pro membrány na úpravu vody: v sídle koncernu v Ludwigsburgu a v Singapuru, hlavním sídle obchodní divize voda. Tým v Německu se koncentruje na vývoj nových filtračních membrán a membránové techniky, tým v Asii přebírá lokalizaci a vývoj aplikací. Cílem vývoje je dále zvyšovat ultrafiltrační výkon, rozšiřovat portfolio za použití nových materiálů pro doplňkové oblasti použití a současně snižovat spotřebu energie.

Trh s filtrací nabízí celosvětově objem cca 40 miliard eur, z toho činí použití v automobilovém nebo příbuzném průmyslu jen zhruba 23 procent, strojírenství a výstavba elektráren cca 9 procent. Upravování vody zaujímá téměř čtvrtinu celkového objemu trhu a tendence silně stoupá. „Tento obchodní potenciál chceme využít a navíc prozkoumat nové oblasti použití."

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news