Google překladač: English Deutsch

Ještě na podzim loňského roku se v pražském závodě společnosti Siemens Kolejová vozidla vyráběly vlaky a soupravy metra. Hospodářská krize se však nevyhnula ani této oblasti a kolosální areál byl počátkem tohoto roku v aukci zcela rozprodán. Velkorysé plány s ním má jeho nový majitel – Pražská správa nemovitostí. Ta chce ve zdejším areálu vybudovat technologický park.

Pražská správa nemovitostí vznikla v roce 1991. Zabývá se investicemi do nemovitostí a jejich správou. Postupem času se začala zabývat privatizací bytového fondu z vlastního portfolia a dala tak možnost vyřešit bytovou situaci tisícům nájemníků, kteří dostali šanci se z nájemníka stát vlastníkem a tak získat jistotu a komfort vlastního bydlení.
Expanze a investice do menších projektů umožnila a umožňuje společnosti investovat do přísněji sledovaných developerských projektů splňujících potřeby a přání stále náročnějších klientů. Za všechny uveďme Holandský dům v Praze, rozsáhlou rekonstrukci a rozšíření kulturně zábavního a obchodního centra Grand v Pardubicích nebo velmi úspěšný projekt nástaveb Přeštická, který byl oceněn časopisem Architekt. Díky svému růstu a rozšiřování společnost upevňuje stabilitu a důvěryhodnost na realitním trhu v České republice.
 

Průmyslový areál Grand City Zličín
Pražská správa nemovitostí se v poslední době zaměřuje také na investice do komerčních a kancelářských budov. Poslední významnou událostí byla koupě výrobního areálu v Praze Zličíně od společnosti Siemens. V tomto areálu od devadesátých let probíhala výroba kolejových vozidel a Pražská správa nemovitostí z areálu, který nese nový název Grand City Zličín, plánuje mít moderní technologický park.
Více než třicetihektarový pozemek zahrnuje 10 000 m2 kanceláří a 100 000 m2 průmyslových ploch. V areálu je instalován dostatečný příkon elektřiny od 4,5 do 7,5 MW a je napojen na veškeré inženýrské sítě. Sklady a výrobní prostory jsou vybavené mostovými jeřáby o nosnosti až 20 tun. Areál disponuje dostatečným manipulačním prostorem pro příjezd kamionů včetně velkých odstavných ploch.
Hlavní výrobní hala má celkovou rozlohu 90 000 m2. Prostorná hala s vysokými stropy umožňuje logistickou nebo průmyslovou činnost, stejně tak jako drobnou výrobu. Díky své variabilitě může areál využívat více nájemců.
V areálu se dále nachází hlavní administrativní budova, několik kancelářských budov a přístavků připojených přímo k výrobní hale.
Velkou výhodou Grand City Zličín je jeho umístění. Areál se nachází přímo u stanice metra Zličín, má přímé napojení na dálnici D5, je vzdálen 10 minut jízdy od letiště Ruzyně a železniční vlečka vede až do výrobních hal.
 

www.psn.cz