Google překladač: English Deutsch

Řada moderních motorových vozidel je v současnosti vybavena interiérovými filtry, které dokáží účinně odfiltrovat škodlivé látky z nasávaného vzduchu. Například automobily vybavené klimatizaci mají vždy také interiérový filtr. Schopnosti zachycení škodlivých látek v interiérovém filtru jsou však omezeny. Pokud je filtr škodlivými látkami přeplněn, nedokáže již plnit svoji funkci filtru. Odfiltrované nečistoty se naopak budou znovu dostávat do proudu vzduchu. Kromě tohoto nashromážděné škodlivé látky vytvářejí živnou půdu pro plísně a bakterie. Společnost Bosch proto doporučuje vyměnit interiérový filtr nejpozději po 15 000 km, nebo minimálně jednou za rok.

Optimálním okamžikem pro výměnu filtru je podle zkušenosti Bosch začátek jara. Na jedné straně je totiž interiérový filtr na podzim a v zimě velmi silně zatěžován vlhkosti, na druhé straně je požadována vysoká účinnost filtrace na začátku pylové sezóny. Interiérový filtr dokáže zadržet před vniknutím do plic dokonce velmi malé částečky s průměrem pod 0,0025 mm. Při doporučované roční výměně interiérového filtru může být u řady vozidel jednoduchý interiérový filtr nahrazen bez většího rozsahu práce za výkonnější filtr s aktivním uhlíkem. Ten je schopen zcela odfiltrovat zdraví škodlivé a zapáchající plyny.
V každém případě je však pravidelná výměna tohoto neviditelného, ale vysoce účinného dílu ve vozidle velmi dobrou investici do zdravotní prevence pro celou rodinu.

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..