Google překladač: English Deutsch

Pražským letištěm, které je nejdynamičtěji rostoucím uzlem letecké dopravy v rámci celého středoevropského regionu, prošel desetimiliontý cestující. Tím, že letiště Praha prolomilo magickou hranici deseti milionů osob odbavených v průběhu jednoho roku, se dostává do první kategorie, mezi evropskou letištní elitu. Zaujímá co do výkonu 30. místo v Evropě.

let_1.jpg

V pondělí 28. listopadu byla jako desetimiliontá pasažérka vyhodnocena Martina Slezáková, která z Prahy odlétala do Paříže linkou společnosti Air France, na letu, který tyto aerolinie provozují společně s ČSA. Její cílovou destinací byla Paříž. V letištní hale ji slavnostně přivítali generální ředitelka Letiště Praha, s.p., Ing. Hana Černochová, viceprezident ČSA pro pozemní provoz Ing. Jiří Pos, ředitel odboru marketingu Letiště Praha Ing. Milan Roušar, ředitelka marketingu ČSA Lenka Šrámková a PR manažerka hotelu InterContinental Petra Davídková. Cestující přijala jejich pozvání do salonku Bohemia v nástupním Prstu B k přednostnímu odbavení a několik darů.

„Postupným a neustálým růstem se nám během pěti let podařilo počet cestujících zdvojnásobit. Velké díky samozřejmě patří všem přibližně padesáti leteckým přepravcům, kteří pravidelně i nepravidelně zajišťují přímé spojení mezi Prahou a 103 světovými destinacemi. Přestup do nejvyšší kategorie letišť je velmi prestižní událostí. Tato skutečnost je velkým závazkem do budoucna, protože díky očekávání odborné veřejnosti a konkurenci budeme pod mnohem detailnějším dohledem,“ řekla generální ředitelka Letiště Praha Ing. Černochová. „Věříme, že dobře obstojíme a budeme dále výrazně přispívat k dalšímu rozvoji letiště, Prahy a regionu jako takového. Jsme si jisti, že daný vývoj si zcela určitě zaslouží i mnohem širší zapojení všech místních a regionálních struktur do rozvoje regionu a pomůže tak posílit další zájem o Prahu, Českou republiku a středoevropský prostor.“ A dodala: „Předpokládám, že se spolu nesetkáváme naposledy, vážená paní Slezáková, když Vám budoucnost přinese příjemný důvod, proč se znovu vidět,“ poté, kdy viceprezident největší domácí letecké společnosti ČSA Ing. Pos předal cestující 5 letenek na příští rok pro dvě osoby do atraktivních evropských měst Vídně, Budapešti, Istanbulu, Berlína a Atén. „Prahu považuji za jednu z významných evropských destinací. Těší nás, když naši cestující Prahu stále častěji volí jako přestupní místo do cílové destinace,“ prohlásil viceprezident.

Letiště Praha ve spolupráci s hotelem InterContinental ještě paní Martině Slezákové věnovalo 5 víkendových pobytů pro dvě osoby během příštího roku do těch evropských destinací, kam ČSA zajistilo volné letenky.

Paní Slezákovou hlášení letištního rozhlasu o desetimiliontém cestujícím nijak neudivilo. Překvapení se dostavilo až poté, kdy si uvědomila, že se hovoří o ní. Provozní statistika Letiště Praha naznačovala, že by se počet cestujících mohl poprvé v historii přehoupnout přes 10 milionů koncem listopadu, protože již 23. října překonalo letiště další rekord, když počet cestujících odbavených od 1. ledna 2005 dosáhl 9 milionů osob. Tento v historii letiště Praha velmi významný okamžik s napětím očekávalo nejen vedení státního podniku Letiště Praha, ale také vedení partnerských aerolinií, jejichž letadla do a z Prahy létají.

Praha je dnes nepochybně největším středoevropským leteckým uzlem v rámci nových členských zemí EU a branou do České republiky a příhraničních oblastí okolních zemí. Nový Terminál Sever 2 posouvá letiště Praha do další dimenze. Kromě dalšího nárůstu kapacity nad 10 milionů pasažérů ročně v 1. etapě (která se instalací technologií v následující fázi může zvýšit na 15 milionů osob) nabídne další rozšíření služeb pro cestující i subjekty působící v letištním areálu. Zařazuje se mezi letiště, jež obsluhují více než 10 milionů cestujících během jednoho roku – a k nim již patří například letiště v Londýně, Paříži, Amsterdamu, Frankfurtu, Bruselu a ve Vídni.
Zdroj: MD

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..