Google překladač: English Deutsch

Český strojírenský podnik PRAMET TOOLS si dlouhodobě uchovává vedoucí pozici na trhu produktů ze slinutých karbidů v České republice a výrazných úspěchů dosáhl i v oblasti exportu. Svou kvalitní výrobu zakládá na více než 60leté tradici a zkušenosti v tomto oboru. Management si dobře uvědomuje nejen důležitost prověřeného know-how, ale i nenahraditelný význam investic do budoucnosti - a to nejen v rovině technologické, ale především na poli lidských zdrojů. Právě proto se rozhodl sponzorsky podpořit studentský projekt Rebels Racing.

Rebels

Důvodem zapojení společnosti Pramet do tohoto projektu je pomoci talentovaným studentům technických oborů, s jejichž nedostatkem se Česká republika dlouhodobě potýká. Rebels Racing je první český ryze studentský projekt v celosvětové soutěži Formula Student/SAE, na němž pracuje 13 vysokoškoláků a většina z nich se vzdělává na České zemědělské univerzitě. Jejich úkolem bylo zkonstruovat závodní monopost a připravit jej na závody na britském Silverstonu, rakouském Red Bull Ringu a v maďarském Györu. V letošním roce by mladí konstruktéři chtěli v konkurenci více než stovky světových univerzit získat trofej pro nejlepší evropský nováčkovský tým a do roku 2016 patřit do světové TOP 10. „Je nám ctí, že se s námi spojili čeští špičkoví výrobci, díky kterým jsme mohli náš monopost Rebel Racing Saturn 6 postavit. Věříme, že na prvním závodě, který se pojede již 11. července na nejprestižnějším evropském okruhu v Silverstonu, uspějeme a všem dokážeme, co v nás je,“ uvedl na tiskové konferenci projekt leader Rebels Racing, Ing. Ondřej Suchomel. O prestiži soutěže svědčí, že patronem Formula Student United Kingdom je Ross Brawn, šéf Mercedes F1 a strůjce rekordů Michaela Schumachera ve Ferrari.

„Vážíme si možnosti podpořit mladý, perspektivní kolektiv studentů, kteří kompletně zajišťují projekt Rebels Racing od stanovení koncepce auta, konstrukčního a designového návrhu vozu až po samotnou výrobu. Společnost PRAMET TOOLS se v rámci sponzorské podpory stará o dodávky špičkových obráběcích nástrojů ze slinutých karbidů včetně potřebné technické podpory,“ komentuje zapojení karbonového partnera, společnosti Pramet její marketingový ředitel Ing. Pavel Večerka. „Uvědomujeme si důležitost tohoto kroku, protože právě z takovéto skupiny se budou rekrutovat špičkoví inženýři, kteří se v budoucnu mohou stát našimi zaměstnanci, zákazníky či obchodními partnery. Věříme, že jim pomůžeme nejen projekt úspěšně zrealizovat, ale také získat popularitu u laické veřejnosti a zvýšit kredit českého vysokého školství,“ dodává.

V rámci seriálu dochází k porovnání zkonstruovaných „závodních speciálů“ s podobnými typy z ostatních účastnických zemí. Soutěže probíhají na konstrukční bázi a kromě samotného výkonu na trati je kladen důraz také na ekonomickou nákladnost, bezpečnost, ekologii či prezentaci obchodního plánu nebo zpracování webových stránek, které produkt i projekt propagují (www.rebelsracing.cz a www.facebook.com/rebelsracing).

Kalendář akcí

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..