Google překladač: English Deutsch

Výrobci příslušenství pro přenosné audio přehrávače nezahálí. Na trh se brzy dostanou bluetoothová sluchátka, která si rozumí s mobilním telefonem i s MP3 přehrávačem.
Novinkou je MP3 přehrávač zabudovaný přímo do sluchátek. Pokud vám zazvoní telefon vybavený bluetooth, hudba se automaticky ztiší a vy stiskem jediného tlačítka na sluchátkách můžete hovor přijmout a začít komunikovat. To vše bez drátů, díky technologii bluetooth.
icombi - univerzální řešení nejen pro iPod
icombi jsou bluetooth sluchátka, jejichž prostřednictvím můžete ovládat základní funkce vašeho MP3 přehrávače, PC, CD playeru, HiFi věže. Většinou se jedná pouze o bezdrátový poslech streamované hudby a regulaci hlasitosti. iPod má kromě audio výstupu na sluchátka i speciální port, do kterého se připojí icombi adaptér. Přehrávač můžete ovládat téměř kompletně včetně přetáčení, listování knihovnou a spuštění/zastavení reprodukce. Stejné operace lze provádět na dálku i u PC.
Pokud icombi sluchátka spárujete s mobilním telefonem a zároveň třeba hard diskovým MP3 jukeboxem, příchozí hovor se vám automaticky ohlásí zvukovým znamením a utlumením hudby. Mikrofon pro komunikaci s volajícím je umístěn přímo na sluchátkách. Po zavěšení reprodukce naváže v místě přerušení. Plná funkčnost je opět zaručena pouze u iPodu a PC.
Ke spárování sluchátek s daným zařízením nabízí společnost několik adaptérů. Pro připojení PC je to USB model s označením AU 13. Pro komunikaci s iPodem poslouží modul AP 11 a spojení s ostatními zdroji hudby lze dosáhnout přes univerzální modul AG12, který připojíte přes obyčejný audio jack (3,5 mm) do výstupu na sluchátka. Sluchátka by měla být v Evropě v prodeji ještě tento rok. Cena zatím nebyla stanovena.
Digimaster - přehrávač v bluetooth sluchátkách
Společnost Digimaster vyrábí LCD monitory, digitální fotoaparáty a v poslední době se vrhla i na MP3 přehrávače. Player s integrovaným FM tunerem zabudovaný ve sluchátkách a nazvaný Happ3 3010 si poradí s audio formáty MP3 a WMA. Přehrávač nemá žádnou interní paměť, hudební data je nutné nahrát na kartu typu SD nebo MMC a vložit do příslušného slotu.
Poslech hudby je automaticky přerušen, pokud je detekován příchozí hovor. Ten lze přijmout stiskem tlačítka play. Hovořit s volajícím je možné přímo přes mikrofon umístěný na sluchátkách. Download dat lze provádět pouze přes USB 1.1. Sluchátka není možné použít jako dálkové ovládání. Výrobce zatím upozorňuje, že nejsou podporovány všechny mobilní telefony na evropském trhu. Nicméně prý pracuje na co nejširší podpoře. Cena se bude pohybovat kolem 150 dolarů (cca 3400 Kč).
MP3 hodinky
Novinkou jsou MP3 hodinky s přídavným FM vysílačem pro bezdrátové připojení sluchátek.
Hodinky nepřehrávají pouze MP3, ale chlubí se i voděvzdorností. S počítačem komunikují přes USB 1.1. Do výstupu pro sluchátka je možné zastrčit obyčejný jack od kabelových sluchátek nebo přídavný FM vysílač (v Evropě však není povolen). Speciální sluchátka potom přijímají signál na dané frekvenci.
Kapacitu interní paměti si můžete zvolit od 16 MB až do 1 GB. Hodinky samozřejmě podporují Mass storage a lze je tedy používat jako běžnou USB klíčenku.