Google překladač: English Deutsch
T+T 12/2008

Hilti VCX: nová linie stavebních vysavačů
Novou řadu stavebních vysavačů, označenou VCX, uvítají stavbaři i truhláři, především při řezání, jádrovém vrtání, drážkování, broušení a opracování dřeva. Vyznačují se robustním designem (vhodným zejména na stavbu), komfortní manipulací, spolehlivostí, vyšší bezpečností, snadným transportem, jednoduchým čištěním a stálým vysokým sacím výkonem. Jsou vhodné pro odsávání suchých i mokrých materiálů, dřevěného odpadu a minerálních prachů. K dispozici je i bohatý výběr příslušenství.

Přenosná akumulátorová pila WSR 36 A
Poskytuje možnost mobility a velkou všestrannost v použití. Přenosná akumulátorová pila s Li-ion technologií nabízí vynikající výkon a životnost.

Akumulátorová okružní pila WSC 55
je novým přírůstkem do rodiny 24V nářadí. Akumulátorovou okružní pilu v kufru ocení zejména stavebníci při úpravách desek bednění, řezání krovů a podlahových prken. Poradí si s příčnými, podélnými i zkosenými řezy a výřezy v dřevěných a kompozitních materiálech.

Akumulátorová okružní pila WSC 70
je robustnější nástupce okružní pily WSC 55. Nabízí větší teflonový kotouč o průměru 190 mm s 24 zuby. Je první akumulátorovou okružní pilou s výkonem síťového stroje - vydrží až 410 řezů (100 běžných metrů) bez nutnosti měnit baterii.

Li-ion technologie firmy Hilti
s sebou přináší nezanedbatelné výhody: má až o sto procent vyšší kapacitu a poloviční váhu než NiCd akumulátory stejné kapacity. Díky rychlonabíjení nedochází k prostojů v práci, přičemž nedochází k samovolnému vybíjení.
Hilti CPC (Cordless Power Care) systém dokonale přizpůsobuje Li-ion technologii akumulátorů náročným podmínkám stavby a požadavkům stavařů. Vysoká kapacita akumulátorů, vysoký výkon, dlouhá životnost, nízká váha, robustnost a pevnost plastů, jsou některé z předností řešení firmy Hilti.

Kombinované kladivo TE 70
je šlechticem ve své třídě. Má o 30 procent silnější energii příklepu než jeho předchozí varianty, nižší přítlačná síla umožňuje vyšší pracovní komfort, nabízí vylepšený poměr vrtání/sekání (40/60) a umí 360 otáček za minutu. S optimálním vyvážením s těžištěm blíže rukojeti a o třetinu posílenou kluznou spojkou k tomu představuje mohutný výkon, vysokou odolnost, uživatelský komfort a optimální spolehlivost v jednom.

Laserový dálkoměr PD 4
Stačí pouze stisknout tlačítko a přečíst vzdálenost. Tento laserový dálkoměr o rozměrech mobilního telefonu však není pouze jednoduchý na ovládání, ale také zcela prachuvzdorný a voděodolný s funkcemi měření vzdáleností a průběžného měření. Jeho měřící rozsah se pohybuje od 2 centimetrů do 70 metrů s přesností ±2 mm a baterie vydrží 20 tisíc měření.

www.hilti.cz