Google překladač: English Deutsch
navigace Mio Moov

Mio Technology, přední výrobce GPS zařízení, nabízí svým zákazníkům další přidanou hodnotu, tentokrát v podobě pojištění navigací série Mio Moov* proti krádeži nebo zničení. Každý, kdo si od 1. února 2009 zakoupí jeden z modelů této série od oficiálních prodejců Mio, získá zdarma pojištění od Generali Pojišťovna a.s., které v případě pojistné události zajistí náhradu odcizené či zničené navigace. Pojištěné zařízení zákazník rozpozná díky samolepce na krabici a certifikátu s pojistnými podmínkami uvnitř balení.

Dle policejních statistik stále přibývá případů vloupání do zaparkovaných aut. Policisté přitom objasní jen každé páté vloupání. Zloděje v poslední době čím dál častěji lákají přenosné navigační přístroje, které jejich majitelé zapomenou před odchodem vyndat z auta, případně je záměrně v autě nechají a spoléhají na nedotknutelnost svého majetku. Jen za období leden-listopad 2008 proběhlo v České republice na 45 444 krádeží věcí z automobilů. To je jedna krádež každých 11 minut. Věci ponechané v automobilu tedy rozhodně nejsou v bezpečí a pojištění od Mia zajistí okradenému majiteli alespoň plnou kompenzaci za jeho navigaci.
Pojištění Generali, které od 1. února Mio ke svým navigacím nabízí se ale nevztahuje pouze na odcizení z vozidla, zahrnuta je i krádež z domova či odcizení navigace při loupeži. Zároveň zaručuje nový přístroj při jeho odcizení či zničení v souvislosti s dopravní nehodou. Pojištění se vztahuje na škodní události po celé Evropě. (* Pojištění se nevztahuje na model Mio Moov 200 CEU).