Google překladač: English Deutsch

Pochůzné rošty typu PREFAPOR jsou výrobky z kompozitních materiálů na bázi: pojivo /výztuha = pryskyřice/ skelná vlákna. Jsou ideální náhradou za kovové pochůzné rošty
Pro své mechanické a fyzikální vlastnosti jsou vhodné pro použití v agresivním prostředí, vyznačují se vysokou životností, pevností, jsou elektricky nevodivé, hygienicky nezávadné.
Rošty se dodávají v širokém sortimentu rozměrů, vlastnosti, na přání i barev a s dalším příslušenstvím, jako jsou úložné rámy, nosné konstrukce, atd.

Rošty PREFAPOR jsou složené z tažných (pultrudovaných) kompozitních profilů, které mohou obsahovat přes 70% skelných vláken. Vyrábí se několik druhů roštů se zvýšenou odolností vůči povětrnostním vlivům, UV záření a chemikáliím. Pochůzné pásnice mají šířku až 50 mm, proto jsou tyto rošty vhodné do míst, kde je častá frekvence pohybu osob. Povrch je opatřen protiskluzovou vrstvou. Na rozdíl od litých roštů je jejich součástí podpovrchová rouška zvyšující životnost.

Zvýšená ohnivzdornost
Na přání zákazníka lze dodat rošty z nehořlavé pryskyřice. Tato pryskyřice má vynikající ohnivzdorné vlastnosti, které ji dodávají speciální přísady, díky nimž dosahuje stupně hořlavosti B dokonce A.

Vlastnosti kompozitních roštů
Za zmínku stojí zejména následující kombinace vlastnosti:
- odolnost vlivům prostředí
- vysoká životnost
- nízká tepelná vodivost
- nehořlavost až stupně A
- elektrická nevodivost
- protiskluzový povrch
- jednoduchá montáž, modulárnost
- nízká hmotnost
- odolnost rázům
- barevná stálost

Oblasti použití
Pro souhrn unikátních vlastností mají kompozitní rošty všestranné využití prakticky ve všech průmyslových i jiných oblastech.U nás byly aplikovány převážně na čistírnách odpadních vod, ve vodárnách a vodojemech, v energetice, v dopravě jako zakrytí zrcadel dálničních mostů a také v neprůmyslové oblasti na koupalištích a u bazénů.


Zpracoval: Ing. Václav Matys