Google překladač: English Deutsch

Pneumatika DUNLOP „SP Winter Sport 3D“ je navržena pro nadšence, kteří chtějí od svých automobilů maximální výkon, a to hlavně v zimním období. Směrový dezén pneumatiky je opatřen třemi různými typy lamel, které jsou promyšleně umístěny po celém běhounu, a je použita nová generace směsi pro zimní pneumatiky. Vynikající záběrové vlastnosti a výjimečný brzdový výkon na sněhem pokrytých a mokrých silnicích poskytují řidiči maximální kontrolu nad automobilem. „SP Winter Sport 3D“ má vynikající ovládání také na suchých zimních cestách a nabízí maximální požitek z jízdy za jakýchkoli podmínek. Aby bylo dosaženo rovnoměrného rozložení tlaku pneumatiky na vozovku, je v konstrukci „SP Winter 3D“ použita sofistikovaná technologie běhounu Multi Radius Tread (MRT), která se osvědčila na závodních pneumatikách.

dunlop_zima_1.jpg

Samotný běhoun obsahuje tři rozdílné typy lamel, které jsou rozděleny do jednotlivých bloků. Jiné lamely najdete v ramenní oblasti, jiné v přechodné a jiné na středové části běhounu. Ramenní oblast obsahu nové 3D lamely, přechodnou část charakterizuje oblast s vysokou amplitudou lamel a na středové části jsou použity tzv. záběrové lamely. Každý typ těchto lamel má svůj úkol a konečným výsledkem jsou vysoce propracované jízdní vlastnosti za všech podmínek zimního provozu. Jinak řečeno „SP Winter Sport 3D“ obstojí v rozbředlém sněhu a na sněhu stejně dobře jako na suchém povrchu za nízkých teplot.
Středová část běhounu se svými tzv. záběrovými lamelami vytváří prvotřídní výkonnost, trakcí a brzdné vlastnosti především na ledu a sněhu. Z obou stran k ní přiléhající přechodná část se vyznačuje vysokou amplitudou lamel, které zajišťují výbornou směrovou stabilitu a ovládání automobilu na mokrých silnicích a v rozbředlém sněhu. Velmi důležitá je také poslední, ramenní oblast s 3D lamelami, které poskytují maximální záběrové vlastnosti na sněhu a ledu. Díky jejich flexibilitě a možnosti vzájemného uzamčení propůjčují pneumatice větší stabilitu a excelentní ovladatelnost na suchém povrchu.

Při nízkých rychlostech jsou 3D lamely rozevřené a pružné a zlepšují tak záběrové vlastnosti na sněhu a ledu. Na suchu tvoří pevné dezénové bloky a tím vytvářejí extrémně stabilní charakter jízdy a excelentní ovladatelnost na suchém povrchu. To proto, že při vyšších rychlostech a větším zatížení zůstávají lamely vzájemně uzamčeny a výsledkem je vylepšená odolnost ramenní oblasti
Nový postup míchání siliky s novými přísadami optimalizuje proces míchání a běhounová směs zůstává vysoce elastická při nízkých teplotách. Převedeno do praxe to znamená vyšší úroveň záběrových vlastností za všech podmínek, rychlosti plus prodloužený kilometrový výkon.
Nová běhounová směs obsahuje malé množství PCA (Polycyclic Aromatic Hydrocarbons) oleje, který umožňuje splnění budoucích legislativních požadavků s ohledem na životní prostředí a zároveň zachová maximální výkonnost pneumatiky.
Autor: Ing. Václav Matys

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..